MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

П'ять тисяч доларів за групу інвалідності – у МСЕК наживалися на поранених бійцях

14.01.2022   
ХПГ-інформ

На Київщині керівника районної медико-соціальної експертної комісії підозрюють у створенні організованої групи, що вимагала хабарі від поранених на фронті військовослужбовців та колишніх військових. 

Фото: Київська прокуратура

«Учасники схеми вимагали від військовослужбовців від 3000 до 5000 доларів США за проходження процедури встановлення їм групи інвалідності, зокрема швидке та безперешкодне отримання необхідної медичної документації, висновків військової лікарсько-консультаційної комісії та подальшого проходження МСЕК», –  йдеться в повідомленні Київської міської прокуратури. 

Крім голови МСЕК, зазначають слідчі прокуратури, група складалася з колишнього працівника медслужби військової частини, якого раніше звільнили за хабарництво, та його водія. Группу викрили ще влітку, а зараз її організатору та іншим фігурантам вручили нову підозру: тепер йдеться не лише про хабарництво, а й про отримання неправомірної вигоди, поєднане з вимаганням, у складі організованої групи ( ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України).

У ДБР повідомляють, що підозрювані підробляли документи щодо інвалідності осіб, які ніколи не були в районі ООС: «Гроші, які виділяла держава таким “пораненим”, члени злочинної групи ділили між собою».

Загалом йдеться про отримання неправомірної вигоди у розмірі 21 тис. доларів США. 

Фото: ДБР

Обвинувальний акт буде незабаром направлено до суду. Підозрюваним загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна.
 


Станом на 01.07.2021 в Україні налічувалося 423 076 учасників АТО/ООС, серед яких 21 789 жінок. 

Як ми раніше повідомляли, лише 1% українців наважувався надати розголосу випадкам корупції, звертаючися до правоохоронних органів, журналістів або публікуючи анонімні дописи у соцмережах. Такі результати опитування USAID/ENGAGE. Слід зазначити, що 91% респондентів упевнені в необхідності звільнення корумпованих чиновників. При цьому 66% готові давати держслужбовцю хабар – аби тільки розв’язати проблему.

 Поділитися