MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

14 січня – головне за день

14.01.2022   
ХПГ-інформ
У Білорусі затримали активістку та директорку Соціального благодійного громадського об’єднання «Геном» Дар’ю Царик; у Криму так званий «суд» залишив Владислава Єсипенка у СІЗО до 18 березня; до мовного омбудсмана надійшло 3574 звернення про порушення Закону про мову – коротко про важливе.

Дар’я Царик, фото: euroradio

• У Білорусі затримали активістку та директорку Соціального благодійного громадського об’єднання «Геном» Дар’ю Царик. Вона допомагає людям з рідкісними генетичними хворобами, а також опікується жінками та дітьми, що потерпають від домашнього насилля, повідомляє український фонд «Діти зі СМА». Учора співробітники Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією провели обшук житла Дар’ї та забрали її на допит. Суд відбувся того ж дня, Дар’ю затримали на 8 діб. У чому її звинувачують – наразі невідомо. «Дівчина стала жертвою дискримінації та заручником політичних ігор. Влада Білорусі вкотре довела, що говорити вголос свої думки, якщо вони суперечать встановленим “нормам” – небезпечно», – йдеться в повідомленні.

• Підконтрольний Москві суд у Криму залишив Владислава Єсипенка у СІЗО до 18 березня. Про це повідомляють Крим.Реалії: «Суддя Алла Овчинникова відхилила апеляційну скаргу захисту на рішення російського Сімферопольського районного суду від 13 грудня 2021 року. Тоді суддя Длявер Берберов продовжив арешт Єсипенка на три місяці». Журналіста-фрілансера Владислава Єсипенка затримали 10 березня 2021 року. Як повідомили у ФСБ РФ, Єсипенко збирав інформацію «в інтересах спецслужб України», «здійснював фото- і відеофіксацію місцевості, об’єктів життєзабезпечення і місць масового перебування людей на території Криму», у його автомобілі нібито був «виявлений та вилучений предмет із зовнішніми ознаками саморобного вибухового пристрою».

• Минулого року на адресу Секретаріату мовного омбудсмана надійшло 3574 звернення про порушення Закону про мову. Про це Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь розповів в ефірі «Українського радіо». Кожне четверте-п'яте звернення – від киян. У скаргах йшлося про відсутність українськомовних версій інтернет-магазинів, обслуговування недержавною мовою, порушення у сферах освіти та зовнішньої реклами.

 Поділитися