MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Жінкам до військкоматів можна не поспішати

17.01.2022   
ХПГ-інформ

У цьому році жодних штрафів не буде, заявила сьогодні заступниця міністра оборони України Ганна Маляр

Фото: Bumble Dee, Shutterstock

«Прямо зараз не треба жінкам йти до територіальних центрів комплектування (колишні військкомати), – написала вона на своїй фейсбук-сторінці. – Протягом 2022 триватиме перехідний період. Зараз ведеться робота над спрощенням порядку постановки на облік, вивчається питання пріоритетності професій споріднених з військово-обліковими спеціальностями. Тож, будуть зміни про які Міноборони обов’язково повідомить».

Штрафувати протягом 2022 року нікого не будуть, запевнила Ганна Маляр. У міністерстві сподіваються, що процедуру постановки на облік – і чоловіків, і жінок – можна буде спростити та принаймні частково перевести онлайн. 


Нагадаємо, 17 грудня набув чинності наказ Міністерства оборони України, яким було розширено перелік спеціальностей та професій жінок, які мають перебувати на військовому обліку. Список містить понад 100 професій. Спочатку йшлося про те, що жінки, що мають відповідний фах, повинні протягом 2022 року звернутися до територіальних центрів комплектування і стати на облік. 

Як ми повідомляли, 28 грудня петиція про скасування наказу Міністерства оборони України щодо розширення переліку спеціальностей жінок, які підлягають військовому обліку, на сайті президента за п’ять днів набрала необхідні для розгляду понад 25 тисяч голосів (25 913).

 Поділитися