MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: кримським активістам загрожує до 18 з половиною років за ґратами

17.01.2022   
ХПГ-інформ
Російська прокуратура вимагає для громадянського журналіста Ремзі Бекірова, правозахисника Різи Ізетова, активістів Раіма Айвазова, Шабана Умерова та Фархода Базарова тривалих термінів.

Сьогодні у Південному окружному військовому суді Росії державний обвинувач оприлюднив терміни ув'язнення, які вимагає прокуратура для громадянського журналіста Ремзі Бекірова, правозахисника Різи Ізетова, активістів Раіма Айвазова, Шабана Умерова та Фархода Базарова, повідомляє «Кримська солідарність». 

Фото: «Кримська солідарність»

Прокурор Євген Колпіков вимагає 18 років для Ремзі Бекірова, по 18 з половиною – для Різи Ізетова та Шабана Умерова, 18 років і три місяці – для  Раіма Айвазова, 16 років – для Фархода Базарова. «Основними доказами сторони звинувачення є показання прихованих свідків, чиї особи відомі лише співробітникам ФСБ, які розслідували злочин, та суддям, які розглядають кримінальну справу. У ході судового розгляду захист встановив, що їхні показання є суперечливими і неодноразово просила суд розсекретити їхні особи, на що отримувала відмову», – повідомляє кореспондент «Кримської солідарності». Викликає сумніви і слідча лінгвістико-релігієзнавча експертиза. 

«Ці люди винні перед сьогоднішньою державною машиною лише в тому, що відстоюють свою позицію, що були активістами, що зустрічалися та обговорювали політичну обстановку в країні, переслідування мусульман, переслідування кримськотатарського народу – ось у чому сьогодні їхня вина. І за це на них навішували терористичні ярлики і за це кожному хочуть дати від 16 до 18 років у колонії суворого режиму, за вбивство стільки не дають у Росії», – заявив адвокат Еміль Курбедінов.

Активістів заарештували в березні 2019 року. Більшість затриманих є учасниками правозахисного об’єднання «Кримська солідарність». Умерова, Бекірова, Ізетова, Базарова та Айвазова звинувачують в «організації діяльності терористичної організації», закидаючи їм причетність до ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір». 

«На думку звинувачення будівельник із Сімферополя планував захопити владу в країні, яка знаходиться на другому місці у світі за ядерним потенціалом. Безперечно, це абсурдно, звинувачення не витримує жодної критики. На жаль, зловживання антитерористичним законодавством із боку правоохоронних органів уже переходить усі рамки. Кримінальним переслідуванням зазнають дуже широкі верстви населення. У переважній більшості випадків причиною є політичні думки та погляди», – наводить «Кримська солідарність» слова адвоката Назіма Шейхмамбетова.


Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними». В Україні організація діє без обмежень. Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

 Поділитися