17 січня – головне за день
• За п’ять років у нашій державі стало на 1 мільйон менше пенсіонерів, повідомляє Опендатабот. Наголошується, що тенденція до зменшення кількості людей пенсійного віку розпочалася ще до епідемії коронавірусу, з 2016 року. «Попри зменшення навантаження на Пенсійний фонд, підвищення якості життя решти 10,9 млн пенсіонерів не відбулося, – йдеться в повідомленні. – Хоча середня пенсія за останнє п'ятиріччя збільшилася вдвічі, вона все ще становить менше 150 доларів (3915 грн)». При цьому половина пенсіонерів отримує пенсію менше 3 тисяч гривень.
• Міністерство охорони здоров’я України скасувало вимогу про обов’язкову наявність усіх рутинних щеплень для вакцинації дітей від 12 років проти COVID-19. Щоб вакцинувати від коронавірусу дитину старшу 12 років, батьки можуть записати її до будь-якого пункту чи центру щеплення. «Із собою треба мати свідоцтво про народження (для дітей 12-13 років) або паспорт та ідентифікаційний код (для дітей 14-17 років) для того, щоб дані про вакцинацію внесли в електронну систему охорони здоров’я. Дітям 12-13 років для щеплення необхідна згода одного з батьків або опікуна», – йдеться в повідомленні на сайті МОЗ.
• Сьогодні у Південному окружному військовому суді Росії державний обвинувач оприлюднив терміни ув'язнення, які вимагає прокуратура для громадянського журналіста Ремзі Бекірова, правозахисника Різи Ізетова, активістів Раїма Айвазова, Шабана Умерова та Фархода Базарова. Прокурор Євген Колпіков вимагає 18 років для Ремзі Бекірова, по 18 з половиною – для Різи Ізетова та Шабана Умерова, 18 років і три місяці – для Раїма Айвазова, 16 років – для Фархода Базарова. «Основними доказами сторони звинувачення є показання прихованих свідків, чиї особи відомі лише співробітникам ФСБ, які розслідували злочин, та суддям, які розглядають кримінальну справу. У ході судового розгляду захист встановив, що їхні показання є суперечливими і неодноразово просила суд розсекретити їхні особи, на що отримувала відмову», – повідомляє кореспондент «Кримської солідарності». Викликає сумніви і слідча лінгвістико-релігієзнавча експертиза.
• Жінкам у військкоматах поки що не чекають. Тих жінок, які не стануть на військовий облік цього року, штрафувати не будуть. Про це заявила сьогодні заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. «Прямо зараз не треба жінкам йти до територіальних центрів комплектування (колишні військкомати), – написала вона на своїй фейсбук-сторінці. – Протягом 2022 триватиме перехідний період. Зараз ведеться робота над спрощенням порядку постановки на облік, вивчається питання пріоритетності професій споріднених з військово-обліковими спеціальностями. Тож, будуть зміни про які Міноборони обов’язково повідомить».