MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

19 січня – головне за день

19.01.2022   
ХПГ-інформ
У Києві на підробці свідоцтв про вакцинацію викрили очільницю столичної медустанови, колишню радницю заступника голови КМДА та ексурядовця; в Одесі невідомі прикидалися Суспільним та ставили перехожим провокаційні питання; біля Подільського районного управління поліції Києва відбулася акція протесту проти безкарності за ультраправе насильство – коротко про важливе.

Фото: Офіс генпрокурора

•  У Києві на підробці свідоцтв про вакцинацію викрили очільницю столичної медустанови, колишню радницю заступника голови КМДА та ексзаступника Міністра соціальної політики України. «За даними слідства, керівник медичного закладу організувала схему, за якою підпорядковані лікарі щомісячно відраховували їй частину своєї заробітної плати для того, щоб продовжувати працювати у цій установі, – розповідають в Офісі генпрокурора. – Крім цього встановлено, що група осіб, до складу якої входили керівник та один із лікарів цього медзакладу, колишня радниця заступника голови КМДА та ексзаступник Міністра соціальної політики України, організували внесення до інформаційної системи Helsi.me завідомо неправдивих відомостей про вакцинацію громадян від COVID-19 без її фактичного проведення. Така послуга коштувала 250 доларів США».

• В Одесі вчора невідома знімальна група, назвавшись Суспільним.Одеса, здійснювала провокаційне вуличне опитування, повідомляє ІМІ. Питали про ставлення одеситів до «військових баз Америки в Одесі», розмовляли російською, ніяких посвідчень та розпізнавальних знаків на апаратурі не мали. «Мета вищезгаданих осіб наразі нам не відома. Нагадаю, наші колеги працюють за стандартами, провокаційних питань та вуличних опитувань не проводять», – заявила продюсерка одеської філії Суспільного Олена Кваша.

•  Кабінет міністрів ухвалив постанову, що дозволяє купувати ліки в межах програми єПідтримка. «З 24 січня українці, старші 60 років, зможуть витратити 1000 грн, отримані у межах програми єПідтримка за вакцинацію від COVID-19, на придбання ліків в аптеках», – йдеться в повідомленні МОЗ. «Уряд надав можливість людям віком від 60 років спрямувати кошти за отримання базового курсу щеплень від коронавірусної хвороби на придбання ліків. Саме ця вікова категорія є групою ризику та має супутні хронічні захворювання, які потребують придбання додаткових лікарських засобів», – заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

• Сьогодні біля Подільського районного управління поліції Києва відбулася акція протесту проти безкарності за ультраправе насильство, повідомляє Zmina. Акція була присвячена  пам’яті російських правозахисників Анастасії Бабурової та Станіслава Маркелова, вбитих неонацистами 19 січня 2009 року в Москві. Активісти зокрема  вимагали правоохоронців розслідувати вчинені ультраправими погроми та блокування барів та нічних клубів, які сталися минулого року. «За словами учасників акції, ці та інші злочини зазвичай не отримують належної реакції з боку органів правопорядку, а деякі громадські формування на зразок Муніципальної варти Києва значною мірою складаються з людей праворадикальних поглядів», – йдеться в повідомленні.

 Поділитися