MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Сервери Червоного Хреста зазнали кібератаки: під загрозою дані півмільйона людей

20.01.2022   
ХПГ-інформ
Найбільше занепокоєння в МКЧХ викликає загроза публічного розголошення конфіденційної інформації щодо людей, які пропали безвісти, та їхніх рідних.

Фото: Richard Panasevich, Shutterstock

Хакери могли отримати персональні дані та конфіденційну інформацію щодо осіб, які перебувають у вкрай вразливому стані, повідомляють у Міжнародному комітеті Червоного Хреста. Кібератака зачепила принаймні 60 національних товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця по всьому світу. Під загрозою дані понад 515 000 тисяч людей.Це розлучені через міграцію, конфлікти, стихійні лиха сім’ї, а також особи, що перебувають під вартою. Але найбільше занепокоєння в МКЧХ викликає загроза публічного розголошення конфіденційної інформації людей, що пропали безвісти, та їхніх рідних.

«Атака на дані людей, які зникли безвісти, ще більше ускладнює і без того тяжкі страждання їхніх родин. Ми всі приголомшені та спантеличені тим, що ця гуманітарна інформація може бути скомпрометована», – сказав Роберт Мардіні, генеральний директор МКЧХ.

Зараз у МКЧХ немає прямих вказівок щодо того, хто здійснив цю кібератаку. Вона була спрямована на зовнішню компанію в Швейцарії, з якою МКЧХ уклав контракти на зберігання даних. Ознак того, що скомпрометована інформація вже розповсюджена публічно, наразі немає.

«Хоча ми не знаємо, хто несе відповідальність за цю атаку або чому вони її здійснили, ми звертаємося до цих людей, – сказав пан Мардіні. – Ваші дії потенційно можуть завдати ще більшої шкоди та болю тим, хто вже пережив невимовні страждання. Справжні люди, реальні сім’ї, які стоять за інформацією, яку ви зараз маєте, є одними з найбільш пригноблених у світі. Будь ласка, робіть правильні речі. Не діліться, не продавайте, не розкривайте і не використовуйте ці дані».

МКЧХ разом із широкою мережею Червоного Хреста та Червоного Півмісяця проводить програму під назвою «Відновлення сімейних зв’язків», завдяки якій знаходять одне одного члени родин, розлучених через конфлікти, катастрофи або міграцію. Через атаку системи, що лежать в основі цієї програми, довелося вимкнути, зазначають в Комітеті. 

«Щодня Рух Червоного Хреста та Червоного Півмісяця допомагає возз'єднати в середньому 12 зниклих безвісти людей з їхніми сім'ями. Це десяток радісних возз'єднань родин щодня. Такі кібератаки ставлять під загрозу цю важливу роботу», – розповів  Роберт Мардіні. 

 Поділитися