MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

20 січня – головне за день

20.01.2022   
ХПГ-інформ
Російський прокурор вимагає для 64-річного кримського татарина Зекір’ї Муратова покарання у вигляді 12 років позбавлення волі; ВООЗ рекомендував дозволити міжнародні поїздки невакцинованим; стійкі до антибіотиків бактерії вбивають більше людей, ніж малярія та СНІД, – коротко про головне.

Зекір’я Муратов (фото: «Кримська солідарність»)

•  В Росії у Південному окружному військовому суді прокурор вимагає для 64-річного кримського татарина Зекір’ї Муратова покарання у вигляді 12 років позбавлення волі, повідомляє Кримська правозахисна група. Слід зазначити, що Зекір’я Муратов має третю групу інвалідності, хвороби опорно-рухового апарату та порок серця. Зекір’ю Муратова підконтрольний московській владі суд заарештував 8 липня 2020 року за обвинуваченням в участі в «Хізб ут-Тахрір». Ця міжнародна ісламська політична організація називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними». В Україні організація діє без обмежень. Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

•  Комітет ВООЗ з надзвичайних ситуацій рекомендував дозволити міжнародні поїздки невакцинованим та послабити обмеження на подорожі між країнами, повідомляє Радіо Свобода із посиланням на сайт організації. «Обмеження міжнародних подорожей не допомагають боротися із поширенням коронавірусу, зазначають у ВООЗ. Як приклад організація наводить поширення штаму «омікрон». При цьому обмеження “сприяють економічному та соціальному стресу, з яким стикаються держави”»,  – йдеться в повідомленні. Рекомендація відмовитися від вакцинації як обовʼязкової умови для вʼїзду до країни повʼязана з різним рівнем доступності щеплень для населення у різних регіонах світу.

•  Стійкі до антибіотиків бактерії вбивають більше людей, ніж малярія та СНІД, розповідають журналісти Громадського. У 2019 році така резистентність мікробів до антибіотиків вбила понад 1,2 млн людей. «Здебільшого люди помирали від інфекцій нижніх дихальних шляхів, інфекцій кровотоку, які спричиняють стійкі до антибіотиків бактерії. Відповідно до дослідження, у групі ризику маленькі діти – приблизно кожен п'ятий випадок смерті припадає на дітей до 5 років», – пояснюють на Громадському дослідження, опубліковане в журналі Lancet. Найвища смертність з цієї причини – в країнах Африки та Південній Азії. Як ми повідомляли, в Україні з квітня антибіотики можна буде купити тільки за електронним рецептом.  

•  Сервери Червоного Хреста зазнали кібератаки. Хакери могли отримати персональні дані та конфіденційну інформацію щодо осіб, які перебувають у вкрай вразливому стані. Кібератака зачепила принаймні 60 національних товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця по всьому світу. Під загрозою дані понад 515 000 тисяч людей.Це розлучені через міграцію, конфлікти, стихійні лиха сім’ї, а також особи, що перебувають під вартою. Але найбільше занепокоєння в МКЧХ викликає загроза публічного розголошення конфіденційної інформації людей, що пропали безвісти, та їхніх рідних. «Атака на дані людей, які зникли безвісти, ще більше ускладнює і без того тяжкі страждання їхніх родин. Ми всі приголомшені та спантеличені тим, що ця гуманітарна інформація може бути скомпрометована», – сказав Роберт Мардіні, генеральний директор МКЧХ.

 Поділитися