MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Била першачка головою об парту – на Київщині вчительку визнали винною у булінгу

21.01.2022   
ХПГ-інформ
Педагогиня вдарила дитину так, що в нього з розбитої губи пішла кров. Іншим разом дала учню стусана по спині, «щоб не крутився». Школяра, який носить окуляри, посадила на останню парту, заявивши, що «він буде сидіти там до старості».

Фото: asiandelight, Shutterstock

Суд визнав вчительку початкових класів Обуховського академічного ліцею № 4 винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-4 Кодексу про адміністративні правопорушення. Йдеться про булінг або цькування учасника освітнього процесу. Вчителька заплатить штраф. 

Постраждалий хлопчик – напівсирота, його виховує бабуся. Минулого року він пожалівся вдома, що вчителька вдарила його головою по парті так, що в нього з розбитої губи пішла кров. Крім того, на уроках читання педагогиня «допомагала» дитині слідкувати за текстом дуже сильно тиснучи на палець – дитині було боляче. Іншим разом вдарила учня по спині, «щоб не крутився». Школяра, який носить окуляри, вчителька посадила на останню парту, заявивши, що «він буде сидіти там до старості». В класі склался нездорова атмосфера. 

Як розповіла в суді бабуся, з часом хлопець почав відмовлятися ходити до школи, був пригнічений, при цьому залюбки ходив на додаткові заняття до іншої вчительки. 

Його однокласниця, яка стала свідком побиття, так злякалася побаченого, що втекла з уроків та кілька днів сиділа вдома, нічого не пояснюючи батькам. Їй довелося відвідувати психолога.

Бабуся хлопця звернулася за допомогою до адміністрації школи. Там скликали комісію, але перевірка не виявила ознак булінгу. Не подіяли і звернення до місцевого відділу освіти. Хлопчика довелося перевести до іншої школи. 

В суді вчителька повністю заперечувала свою провину. Втім, суддя знайшла в її діях всі ознаки булінгу, зокрема: «систематичність діяння, яке мало продовжуваний характер, триваючи з лютого по листопад 2021 року; наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу); дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, спричинення соціальної ізоляції потерпілого». 

Вчительці доведеться заплатити штраф у розмірі 1700 гривень, а також судовий збір. Адміністрація школи, де вчасно не помітили знущання над дітьми, схоже, ніякого покарання не понесе.  


Булінг – це «моральне, або фізичне насильство, агресія, у будь-якій формі, або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення».

За це правопорушення кривднику доведеться сплатити штраф у розмірі від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів , або відпрацювати на громадських роботах 20–40 годин. Ті самі ганебні дії, скоєні повторно або з особливою жорстокістю «коштуватимуть» порушнику вдвічі дорожче: від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів або від 40 до 60 годин праці на благо суспільства. Якщо ж у булінґу звинувачено дитину до 16 років, відповідати за її злочин будуть батьки або ті, хто їх замінює.

 Поділитися