MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

21 січня – головне за день

21.01.2022   
ХПГ-інформ
Референдум щодо поправок до конституції Білорусі призначено на 27 лютого, вони гарантують Лукашенку довічну недоторканність; понад 92% українських освітян повністю вакциновані від ковіду; в Алмати знайшли місця поховання ймовірних учасників мітингів – коротко про важливе.

О. Лукашенко з автоматом вітає ОМОН, 23 серпня 2020 року (фото з сайту Радіо Свобода)

• Референдум щодо поправок до конституції Білорусі призначено на 27 лютого. Відповідний указ підписав учора Олександр Лукашенко. Питання у бюлетенях буде тільки одне:  чи схвалюють громадяни запропоновані конституційні зміни. «У парламенту фактично скасовується право імпічменту президента. Зі списку кандидатів на посаду президента виключаються громадяни, які живуть за кордоном, мають дозвіл на проживання в іншій країні або документ, який надає іноземні пільги, – розповідають журналісти Радіо Свободи. – Колишньому президенту нові поправки гарантують довічну недоторканність. З проекту виключено статтю про бажання Білорусі зробити свою територію без’ядерною зоною, а державу – нейтральною». 

• Понад 92% освітян повністю вакциновані від ковіду, заявляють у Міністерстві освіти і науки України. «За оперативною інформацією органів місцевого самоврядування, станом на 21 січня 2022 року дві дози щеплення отримали понад 1 млн 116 тис. працівників закладів освіти, тобто понад 92% від загальної кількості», – зазначив міністр освіти Сергій Шкарлет. Найбільше щеплених серед педагогів Харківської, Полтавської, Луганської та Дніпропетровської областей. Найвища кількість відсторонених від роботи працівників шкіл – у Рівненській, Київській та Волинській областях.  

• В Алмати знайшли місця поховання ймовірних «учасників заворушень», повідомляє казахська служба Радіо Свободи із посиланням на офіційну інформаційну агенцію «Казінформ». Інформацію підтвердила офіційна представниця департаменту поліції Алмати. Правоохоронці не уточнили розташування поховань. У повідомленні «Казінформу» загиблих називають «бойовиками». Скільки тіл виявлено, не повідомляється.

• Підконтрольний московській владі Сімферопольський районний суд відклав дебати у справі журналіста-фрілансера Радіо Свобода Владислава Єсипенка. Адвокат Дмитро Дінзе  розповів, що до суду не надійшли результати перевірки за заявою Єсипенка про застосування до нього тортур під час попереднього слідства. Єсипенка затримали в окупованому Криму у березні минулого року. Згідно з повідомленням ФСБ РФ, журналіст збирав інформацію «в інтересах спецслужб України», «здійснював фото- і відеофіксацію місцевості, об’єктів життєзабезпечення і місць масового перебування людей на території Криму», у його автомобілі нібито був «виявлений та вилучений предмет із зовнішніми ознаками саморобного вибухового пристрою». Єсипенко заявляв про тортури після затримання.

 Поділитися