MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Заручник бойовиків Антон Григоров у критичному стані – Омбудсман

24.01.2022   
ХПГ-інформ

Луганчанин Антон Григоров був волонтером Червоного Хреста, допомагав облаштовувати пункти обігріву на лінії розмежування. З березня 2019 року його тримає у заручниках окупаційна влада «ЛНР». Чоловік серйозно хворий, розповіла Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Фото: Офіс Осбудсмана
 

Колись він працював у Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка. Але у 2018 році його звільнили: на очі співробітників так званого «МГБ ЛНР» потрапили його знімки на Майдані Незалежності у Києві: у вишиванці, на фоні українського прапора. Крім того, Антон був волонтером Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні – допомагав облаштувати пункти обігріву та водопостачання на лінії розмежування. Останнім часом він навчав дітей грати в шахи. Дорогою до шахової школи його й затримали 13 березня 2019 року. Додому прийшли з обшуком, забрали комп’ютер, флешки, записники. Рідні довго не могли з’ясувати, що сталося з Антоном. Лише згодом стало відомо, що чоловіка арештували «у рамках розслідування підготовки теракту». У січні минулого року так званий «суд» визнав його винним у «держзраді та шпигунстві» і засудив до 12 років позбавлення волі.

«Громадянин України Антон Григоров, який перебуває у незаконному ув’язненні у Краснолуцькій виправній колонії №19, має інвалідність другої групи через екзостозну хворобу кісток, – йдеться в повідомленні. – За час перебування у в’язниці Антон дуже схуднув. Внаслідок прогресування екзистозної хвороби кісток на його тілі – 127 наростів. Крім того, він має необстежену пухлину в голові та потребує невідкладного обстеження та лікування В умовах ув’язнення жодна медична допомога йому не надається».

Все це порушує не лише українське законодавство, але й норми міжнародного права, в тому числі Женевських Конвенцій 1949 року про правила ведення війни, Додаткових протоколів до Женевських Конвенцій від 1977 року та Європейської Конвенції із захисту прав та основоположних свобод людини 1950 року,  наголосила Людмила Денісова.

Омбудсман звернулася до координатора від ОБСЄ в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Шарлотти Реландер та керівництва МКЧХ в Україні  із закликом допомогти у лікуванні та звільненні Антона Григорова.

 Поділитися