MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

24 січня – головне за день

24.01.2022   
ХПГ-інформ
ЄСПЛ поставив питання уряду Російської Федерації за 283 кримськими справами; залежність від азартних ігор загрожує майже п'ятистам тисячам українців; урядовці планують дозволити купувати ліки за програмою «єПідтримка» особам з інвалідністю першої групи, незалежно від віку, – коротко про важливе.

Кримськотатарський прапор

• ЄСПЛ поставив питання уряду Російської Федерації за 283 кримськими справами, повідомляє УГСПЛ. Європейський суд об’єднав їх у дві групи: 53 скарги – стосуються порушень в сфері права на мирні зібрання; 230 скарг – стосуються порушень в сфері права на мирне володіння майном. 12 скарг підготували юристи УГСПЛ. «Уряд РФ має надати свої коментарі та зауваження стосовно прийнятності вказаних скарг, наявності та виправданості втручання у право заявників на свободу мирних зібрань (у значенні пункту 1 статті 11 Конвенції  про захист прав людини і основоположних свобод), а також в частині скарг – виправданості позбавлення заявників волі та можливого порушення права на справедливий суд. Уряд РФ має відповісти на поставлені питання до 18 липня 2022 року з правом попросити відстрочку», – пояснюють правозахисники. 

• В уряді України планують дозволити купувати ліки за програмою «єПідтримка» особам з інвалідністю першої групи, незалежно від віку, повідомляє Радіо Свобода із посиланням на прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Нагадаємо, відсьогодні українці, старші 60 років, можуть витратити 1000 грн, отримані у межах програми єПідтримка за вакцинацію від COVID-19, на придбання лікарських засобів в аптеках. Програма розповсюджується виключно на ліки: купити дієтичні добавки, косметичні засоби та медичні прилади за «ковідну тисячу» не вдасться.   

• Залежність від азартних ігор загрожує майже половині мільйона українців, попереджає Опендатабот. У реєстрі лудоманів, який було створено в Україні два роки тому, коли влада легалізувала азартні ігри, зареєстровано 108 осіб. Але ця цифра не показує реальної ситуації. «За даними Європейської асоціації азартних ігор та ставок, до 1% населення ЄС схильні до ігроманії, а до 4% – можуть отримати серйозні психічні розлади. У Грузії ситуація розвивається ще гірше: наразі в країні близько 400 000 осіб є ігроманами – це 10% населення, що значно перевищує європейські показники, – йдеться в повідомленні. – Через доступність та відсутню регуляцію сфери онлайн-казино 48% грузинських школярів колись грали в азартні ігри». Навіть за оптимістичними підрахунками, в Україні за кілька років налічуватиметься близько півмільйона ігроманів.  

• Кібератака, якої зазнали 14 січня органи державної влади, була спланована і проведена спецслужбами держави-агресора, повідомив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський. «Кібератака була спрямована на 70 державних установ і державних органів. Це фактично свідчить про те, що ця атака була масовою, скоординованою і, як стверджують наші фахівці з кіберполіції, СБУ та Держспецзв’язку – не була спрямована на шифрування даних для подальшого продажу, а саме на знищення цих даних. Саме тому ми можемо стверджувати, що ця кібератака була здійснена спецслужбами нашого сусіда, держави-агресора», – заявив міністр.

 Поділитися