MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Крим: Після обшуку у Старому Криму затримали Нарімана АметоваКрим: заступника голови Меджлісу арештували на два місяціКримському журналісту Ремзі Бекірову та чотирьом активістам продовжено арешт У Росії чотирьох алуштинців засудили до тривалих строків ув’язнення«Меморіял» вважає чотирьох алуштинців політв’язнямиШестеро кримських мусульман – політв’язніФігуранти ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» – в’язні сумлінняКримчанин Сервер Мустафаєв визнаний в’язнем сумлінняРФ: Умови утримання Мустафаєва в СІЗО Краснодара адвокатка називає «тортурними»Крим: Підконтрольний Кремлю суд визнав арешт Мустафаєва правомірнимКрим: Експертиза нібито виявила сліди ДНК Бекирова на пакованнях набоїв та вибухівкиКрим: Хворого активіста Едема Бекирова залишили в СІЗОКрим: Бекирова перевели до медчастини СІЗОКрим: Стан Едема Бекирова не кращаєКрим: Едем Бекиров заявив, що умовами тримання в СІЗО відверто принижують його людську гідністьКрим: Едема Бекирова тримають у неналежних умовахКрим: Едема Бекирова повернули до СІЗОКрим: Активіста Бекирова вивезли з СІЗО до лікарніДеякі кримські події останніх днівКрим: «Тримання в ізоляторі – повільне вбивство»

Крим: ‘суд’ залишив заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла у СІЗО

25.01.2022   
ХПГ-інформ
Журналіст Наріман Джелял, а також кримськотатарські активісти Асан та Азіз Ахтемови, залишаться у СІЗО щонайменше до 23-го лютого.

Журналіст Наріман Джелял, а також кримськотатарські активісти Асан та Азіз Ахтемові, залишаться у СІЗО щонайменше до 23-го лютого, повідомляють Крим.Реалії із посиланням на адвоката Миколу Полозова. Підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму відхилив апеляційну скаргу захисту на арешт Джеляла та Ахтемових.

Наріман Джелял (фото: Станіслав Юрченко, RFE/RL)

“Сьогодні відбулося засідання з розгляду апеляційних скарг сторони захисту на продовження запобіжного заходу Наріману Джелялу, Асану та Азізу Ахтемовим. Ми просили обрати запобіжний захід непов’язаний з утриманням у СІЗО, тим більше що в Криму є приклади, коли людям, яких обвинувачують у тяжких злочинах, обирають домашній арешт. Суд скарги відхилив, що ми однозначно вважаємо за тиск. Крім того, варто зазначити, що засідання пройшло у закритому режимі, а сам суд був посилений спецпризначенцями ФСВП, що ми однозначно вважаємо тиском та спробою затулити рота”, — заявив Полозов.


У ніч проти 4-го вересня 2021-го року російські спецслужби провели обшук у журналіста й заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла.

7-го вересня підконтрольний Москві Київський районний “суд” арештував до четвертого листопада Нарімана Джеляла та кримськотатарських активістів — братів Азіза та Асана Ахтемових. Їм усім оголосили підозру в нібито причетності до пошкодження газопроводу в селі Перевальне 23-го серпня (частина 1 статті 281 КК РФ — “диверсія”). Необхідність арешту сторона обвинувачення мотивувала тяжкістю злочину, який закидають активістам, а також тим, що буцімто вони можуть сховатися від правосуддя.

Заарештовані повідомляли про тиск і тортури з боку співробітників ФСБ. 10-го вересня ЄСПЛ відреагував на заяву адвокатки Євгенії Закревської про вжиття термінових заходів (за правилом 39) для захисту Нарімана Джеляла та Асана Ахтемова від катувань та жорстокого поводження, а також для доступу до Асана Ахметова незалежного адвоката.

9-го листопада російські правоохоронці висунули Наріману Джелялу нове обвинувачення. До обвинувачень у скоєнні диверсії у складі організованої групи та незаконному придбанні, зберіганні та перевезенні вибухових пристроїв, додалася ще й контрабанда вибухового пристрою. Санкція за цією статтею складає від 7-ми до 12-ти років позбавлення волі.

15-го грудня стало відомо, що попереднє розслідування у справі про “диверсію на газопроводі” в Перевальному завершено. Джелялу висунули остаточне звинувачення — до попередніх пунктів додали завдання значної матеріальної шкоди ГУП РК (рос.) “Крымгазсети” у розмірі 105 237 рублів 25 копійок (це приблизно $1 425), а також кваліфікували відімкнення газу від військової частини підрозділу Берегової оборони ЧМ РФ як підрив обороноздатності РФ. Джелял провину не визнав.

ООН вимагає від Росії припинити безпідставні затримання та арешти кримчан, а також звільнити незаконно утримуваних за ґратами громадян України, зокрема Еміра-Усеїна Куку, Галину Довгополу, Сервера Мустафаєва, Владислава Єсипенка, Нарімана Джеляла та інших.

 Поділитися