MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

25 січня – головне за день

25.01.2022   
ХПГ-інформ
Минулого року в окупованому Криму було зафіксовано 1785 випадків порушення прав людини; за бустерну дозу українцям, можливо, дадуть ще по 500 гривень; білоруська хакерська група «Кіберпартизани» заявила, що влаштувала атаку на комп'ютерну мережу компанії «Білоруська залізниця» – коротко про важливе.

© Robinraj Premchand/Pixabay

• Минулого року в окупованому Криму було зафіксовано 1785 порушень прав людини. Такі цифри наводить у звіті Кримськотатарський ресурсний центр (КРЦ). Як зазначають правозахисники, більша частина порушень стосується представників кримськотатарського народу. Ця практика набула системного характеру. Зокрема, у 2021 році з 53 зафіксованих на окупованому півострові обшуків 33 відбулися в оселях кримських татар. «Під час обшуків силовики нерідко порушують права потерпілих. Зокрема, під час потрапляння до житла зафіксовані випадки пошкодження майна, або проведення обшуку за відсутності господаря, або підкидання забороненої літератури », – заявив голова правління КРЦ Ескендер Барієв

• Білоруська хакерська група «Кіберпартизани» заявила, що влаштувала атаку на комп'ютерну мережу компанії «Білоруська залізниця», повідомляє Суспільне. Хакери зробили це, щоб уповільнити роботу залізничної мережі та завадити таким чином перекиданню російських військ до Білорусі. «Кіберпартизани» запевнили, що не чіпали «автоматику та системи безпеки, щоб уникнути аварійних ситуацій». Хакери готові повернути системи «Білоруська залізниця»  у штатний режим" за умови звільнення 50 політв'язнів та припинення накопичення російських військ біля Білорусі.  

• За даними Transparency International Ukraine, Україна посідає 122 місце серед 180 країн в індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index — CPI). Наша держава отримала 32 бали із 100. «Поруч із Україною – африканська держава Есватіні (Свазіленд). На один бал нас випереджають Замбія, Непал, Єгипет, Філіппіни та Алжир – всі вони мають по 33 бали.   –  мовиться на сайті Transparency International Ukraine.   – З-поміж сусідів Україна знову вище лише за Росію – сусідка-агресорка також втратила 1 пункт і тепер з 29-ма балами посідає 136 місце. Крім цього, знизилися бали Угорщини – 43 бали (-1 бал, 73 місце) та Білорусі. Остання цьогоріч втратила аж 6 балів і з 41 балом посідає 82 місце. Свої показники не змінила Польща і залишилася лідеркою серед наших сусідів – 56 балів і 42 місце. А от покращити за рік свої бали вдалося Словаччині, Румунії та Молдові».

• За вакцинацію від ковіду бустерною дозою українцям планують виплачувати що по 500 гривень – додатково до тисячі за два щеплення. «Є чітке розуміння, що імунітет зростає після кожної наступної дози вакцини, а стратегія бустеризації вже стала єдиним стандартом для всіх розвинених країн», – заявив президент Володимир Зеленський. Крім цього, в планах уряду – дозволити літнім людям витрачати «ковідні гроші» на оплату комунальних послуг, а підліткам – на освіту.

 Поділитися