MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

27 січня – головне за день

27.01.2022   
ХПГ-інформ
У ДБР розслідують службову недбалість керівництва Нацгвардії, що призвела до трагедії у Дніпрі; петиція із закликом внести законопроект про ратифікацію Стамбульської конвенції до Верховної Ради знову набрала понад 25 тисяч підписів; правозахисне товариство «Меморіал» висунули на Нобелівську премію – коротко про важливе.

Фото: ДБР

• У Дніпрі солдат строкової служби Національної гвардії України Артемій Рябчук вранці 27 січня відкрив стрілянину на території Південного машинобудівного заводу: загинуло п’ятеро людей. Слідство розглядає декілька версій трагедії, поміж них – неуставні відносини. «Інформація щодо бійки, яка трапилася кілька місяців тому та цькування затриманого іншими військовослужбовцями вже перевіряється слідчими ДБР», – заявила радниця з комунікацій Державного бюро розслідувань Тетяна Сапьян. Крім того, ДБР зареєструвало кримінальне провадження щодо службової недбалості керівництва Національної гвардії України, що призвела до трагедії. Директор ДБР Олексій Сухачов заявив, що «службові особи Головного управління Національної гвардії України в умовах особливого періоду недбало ставилися до військової служби під час організації заходів охорони важливих державних об’єктів, об’єктів критичної інфраструктури, органів держвлади». Командувач Національної гвардії України генерал-полковник Микола Балан вже подав рапорт про відставку. 

• Петиція із закликом внести законопроект про ратифікацію Стамбульської конвенції до Верховної Ради знову набрала понад 25 тисяч підписів. Петиція створена громадською ініціативою «Марш жінок». Це вже друга спроба правозахисної організації достукатися до влади. У 2020 році петиція про ратифікацію конвенції зібрала понад 25 000 необхідних голосів. Після цього президент пообіцяв доручити Міністерству закордонних справ України та Міністерству соціальної політики України опрацювати питання, а також внести в порядку законодавчої ініціативи на розгляд Верховної Ради України відповідний проєкт Закону України. «Протягом останніх двох років ми активно співпрацювали з різними органами державної влади та Міністерствами, очікуючи ратифікації Стамбульської конвенції, якої вимагає українське громадянське суспільство, – зазначають автори петиції. – Однак, попри наші зусилля та очікування мільйонів українських жінок, дітей та чоловіків, проєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції не внесено навіть до порядку денного поточної сесії Верховної Ради України!»

• Естонські парламентарі висунули правозахисне товариство «Меморіал» на здобуття Нобелівської премії миру, повідомляє Радіо Свобода. Депутати вирішили не уточнювати в поданні, яку саме юридичну особу номінувати: «В очах міжнародної громадськості «Меморіал», біля витоків якого стояв А.Д.Сахаров, єдиний, «Міжнародний Меморіал» та правозахисний центр – його частини». 28 грудня 2021 року Верховний суд РФ ухвалив рішення про ліквідацію Міжнародного Меморіалу. Формальний привід, заявлений у позові Генеральної прокуратури РФ: відсутність на деяких матеріалах ярлика «іноземний агент». Крім того прокурори стверджували, що «Меморіал» неправильно трактує радянську історію, «створює брехливий образ СРСР як терористичної держави», «обрушує критику на органи державної влади». ПЦ «Меморіал», заснований 1991 року, є однією з найшанованіших правозахисних організацій Росії.

 Поділитися