MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

28 січня – головне за день

28.01.2022   
ХПГ-інформ
Українським організаціям надсилають листи зі шкідливим програмним забезпеченням; справу про катастрофу АН-26 під Харковом розглядатиме колегія суддів; у цьому році пандемія коронавірусу може завершитися – коротко про важливе.

Фото:Tero Vesalainen, Shutterstock

• Українським організаціям надсилають листи зі шкідливим програмним забезпеченням, попереджає ІМІ з посиланням на Громадську організацію «Лабораторія цифрової безпеки». На фейсбук-сторінці ГО зазначено: «Лист із темою “Судовий запит №####” (номер може відрізнятися) начебто від Слов’янського міськрайонного суду (можливі інші варіації) надісланий начебто з домену court[.]gov[.]ua та містить багато граматичних помилок. Просять надати фінансову інформацію та заповнити форму за посиланням, які ведуть на заархівований файл, в якому замаскований під PDF-файл зі шкідливим програмним забезпеченням для ОС Windows. Це ШПЗ дає змогу хакерам віддалено керувати пристроєм».

• Справу про катастрофу АН-26 під Харковом розглядатиме колегія суддів, повідомляє Радіо Свобода. Таке рішення сьогодні ухвалив Чугуївський міський суд. Клопотання про це подав захисник колишнього командира військової частини В’ячеслава Глазунова, одного з обвинувачених у справі. «У такій категорії справ, де санкція статті передбачає позбавлення волі до 15 років, суд зобов’язаний роз’яснити обвинуваченим право на розгляд такої категорії справ колегіально, у складі трьох суддів. Одним із захисників обвинуваченого було заявлене відповідне клопотання», – цитує Радіо Свобода заступника керівника спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері об’єднаних сил Павла Юхимовича. Внаслідок катастрофи, яка сталася 25 вересня 2020 року, загинули 26 людей – льотчиків та курсантів Університету повітряних сил імені Кожедуба. 

• У 2022 році пандемія коронавірусу може завершитися, сподіваються у МОЗ. Під час Години запитань до уряду у Верховній Раді міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив: «Вакцини, противірусні препарати прямої дії, менш агресивні штами – це чіткі сигнали, що людство зможе подолати пандемію COVID-19. Поява вакцин та прагнення всіх країн світу досягнути високих рівнів охоплення щепленнями дає можливість оптимістично сподіватися, що 2022 рік буде останнім для пандемії COVID-19». Тим часом сьогодні в Україні виявлено абсолютний максимум хворих за два роки пандемії – минулої доби позитивний тест отримали 34 408 громадян. 

• Олександра Марченка, незаконно засудженого до 10 років позбавлення волі, етапували до колонії суворого режиму №8 російського міста Улан-Уде (Бурятія). У Олександра через онкологічне захворювання видалена щитувата залоза, тому він має постійно пити гормональні препарати. Але під час етапу впродовж 10 днів він їх не отримував. Прохання повернути життєво необхідні ліки призвело до того, що Марченка посадили в карцер. У колонії дуже холодно, Марченку важко адаптуватися до суворого клімату, у нього немає ані теплого одягу, ані термобілизни. 

 Поділитися