MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Офіс Генпрокурора: У СІЗО та колоніях годували неякісним м’ясом та рибою

31.01.2022   
ХПГ-інформ
Неякісну м’ясну та рибну продукцію постачали до Київського, Маріупольського та Харківського слідчих ізоляторів, а також Мелітопольської установи виконання покарань, Вільнянської, Кам’янської та Біленківської виправних колоній.

Неякісні м’ясо та риба постачалися до Київського, Маріупольського та Харківського слідчих ізоляторів, а також Мелітопольської установи виконання покарань, Вільнянської, Кам’янської та Біленківської виправних колоній, йдеться у повідомленні на сайті Офісу Генерального прокурора.

Спеціалісти Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів провели лабораторні дослідження того, чим годують в’язнів у цих закладах. Виявилося, що заморожені риба та м’ясо яловичини їсти небезпечно: вони не відповідають вимогам державних стандартів та можуть зашкодити здоров’ю людини.

У генпрокуратурі зобов’язали Міністерство юстиції України припинити постачання таких продуктів до пенітенціарних закладів України та усунути порушення закону. Неякісні рибу та м’ясо мають або повернути до постачальників, або знищити. 

Розслідування ведеться за фактами зловживання службовим становищем та розтрати при закупівлі і постачанні неякісної м’ясної та рибної продукції до цілої низки установ виконання покарань та слідчих ізоляторів (ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 191 КК України). 


Правозахисники неодноразово вказували на те, що у більшості установ виконання покарань їжа несмачна, непоживна і незбалансована, а продукти зберігають у неналежних умовах, через це вони псуються, але їх все одно дають їсти ув’язненим.  

Норми харчування ув’язнених, затверджені ще у 1992 році, не відповідають нормам харчування, встановленим Міністерством охорони здоров’я. Вони не враховують релігії, культури та характеру роботи в'язнів. «Також немає норм для осіб, які хворіють на СНІД, ВІЛ, лепру, подагру, хвороби органів кровообігу та інші тяжкі хвороби. У п. 2 Порядку застосування норм харчування ув’язнених передбачено, що особи, які хворіють на шлунково-кишкові захворювання, згідно з висновками лікаря, на час амбулаторного лікування забезпечуються продуктами харчування за дієтичними нормами. Однак, на дієтичне харчування заліковується не більше трьох відсотків від облікової чисельності осіб, які тримаються в установі», – розповідали юристи ХПГ під час вебінару, присвяченого правам в’язнів.

Наприкінці 2018 року Уряд затвердив нові норми харчування засуджених. Вони мали почати діяти з початку 2020 року, але їх впровадження двічі переносили. Тепер нові норми планують запровадити з 1 січня 2023 року.

Втім, і до нових норм харчування у правозахисників є питання. Зокрема, в них відсутній розрахунок енергетичної цінності раціону харчування в’язнів. Крім того, нормами передбачена заміна одних продуктів іншими задля урізноманітнення меню в’язнів, за призначенням лікаря або у разі відсутності продуктів на складі. «У перспективі, ця норма може стати основою для різноманітних зловживань адміністрації УВП, яка, у свою чергу, буде необмежено змінювати меню засуджених. Крім того, у нормах встановлено фінансування харчування засуджених за залишковим принципом, що негативно вплине на рівень забезпечення установ продуктами та їх якості», – зазначають юристи.

 Поділитися