MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Омбудсман: У колонії на тимчасово окупованій території ув’язнені сидять без світла

31.01.2022   
ХПГ-інформ
У Макіївській виправній колонії № 32 на території так званої ДНР електроенергію подають протягом двох годин на добу. При цьому рідним забороняється передавати в'язням свічки та ліхтарики.

Фото: Yevhen Prozhyrko, Shutterstock

У Макіївській виправній колонії № 32 на території так званої ДНР електроенергію подають протягом двох годин на добу, повідомляє Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова. Про критичну ситуацію їй розповіли родичі ув’язнених.

«Адміністрація виправної колонії вимикає електроенергію, подаючи її лише дві години на добу. Через це ув’язнені, які змушені готувати собі їжу самотужки за допомогою кип’ятильника, живуть упроголодь», – йдеться в повідомленні. 

Через це у багатьох в’язнів виникли проблеми зі шлунком, особливо у тих, кому  рекомендоване дієтичне харчування. Крім того, пересування в темряві небезпечне, навіть для здорових людей, а що казати про тих, хто використовує ходунки. При цьому, зазначає Омбудсман, рідним забороняється передавати їм свічки та ліхтарики.

«Медична допомога громадянам України також не надається. Вони тримаються лише на ліках, які вдається час від часу передати батьками та співробітниками Міжнародного Комітету Червоного Хреста, – заявляє Денісова. –  Крім того, ув’язнені не можуть вільно пересуватися, спілкуватися з рідними за допомогою телефонного зв’язку, слухати радіо та дивитися телевізор».

Уповноважена з прав людини розцінює такі дії з боку адміністрації Макіївської виправної колонії №32 як катування або нелюдське або таке, що принижує гідність, поводження та пряме порушення статті 3 Конвенції та пункту 22 Мінімальних стандартних правил поводження з ув’язненими, схвалених Економічною і соціальною радами ООН. Вона звернулася до  координатора від ОБСЄ в Тристоронній контактній групі Шарлотти Реландер із проханням особисто втрутитись в ситуацію у Макіївській виправній колонії № 32.


Як ми повідомляли, в полоні у бойовиків на тимчасово окупованих територіях перебувають понад 300 українських громадян.

 Поділитися