MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Росіяни збирають підписи під антивоєнною заявою

31.01.2022   
ХПГ-інформ

Фото: Gajus, Shutterstock

«Заява прибічників миру проти Партії Війни в російському керівництві» – так називається документ, який в Росії підписують відомі громадські діячі та прості люди.   

«Громадяни Росії фактично стають заручниками кримінального авантюризму, на який перетворюється зовнішньополітична лінія Росії. Вони не лише живуть у невизначеності – чи почнеться велика війна, а й спостерігають різке зростання цін та падіння національної валюти. Чи потрібна росіянам така політика? Чи хочуть вони війни, і чи готові вони нести на собі її тягар? Чи давали вони владі право на таку гру їхніми долями?  – йдеться в документі. – Але громадян Росії ніхто не питає. Суспільна дискусія відсутня. На державному телебаченні представлена ​​лише одна думка, і це думка прибічників війни. Звідти звучать прямі військові загрози, витікають агресія та ненависть щодо України, Америки та країн Заходу. Але найнебезпечніше, що війна подається як допустимий та неминучий розвиток подій. Людей намагаються обдурити, розбестити, нав'язати їм ідею священної війни із Заходом замість розвитку країни та підвищення рівня життя її громадян. Питання ціни не обговорюється, але платити цю ціну – ціну величезну та криваву – доведеться саме простим людям». 

Як повідомляє ІМІ, заяву вже підписали актриса Лія Ахеджакова, режисери Гаррі Бардін, Володимир Мірзоєв, письменник Віктор Шендерович, поетка Вероніка Доліна, музикант Андрій Макаревич, історики Андрій Зубов, Борис Соколов, правозахисники Лев Пономарьов, Зоя Свєтова, Світлана Ганнушкіна, політики Григорій Явлинський, Лев Шлосберг та інші.

«Ми, відповідальні громадяни Росії та патріоти своєї країни, звертаємось до політичного керівництва Росії та кидаємо відкритий та публічний виклик Партії Війни, яка сформувалася всередині влади, – заявляють вони. – Ми висловлюємо точку зору тієї частини російського суспільства, яка ненавидить війну і вважає злочином навіть використання військової загрози та кримінального стилю у зовнішньополітичній риториці».

Автори документу обіцяють зробити все можливе, щоб уникнути або навіть зупинити війну.  


Нагадаємо, міжнародна правозахисна організація Amnesty International виступила із заявою через загрозу застосування Росією військової сили. «Чергова ескалація збройного конфлікту в Україні матиме руйнівні наслідки для прав людини в регіоні, створить загрозу життю цивільного населення, засобам до існування та інфраструктурі, призведе до гострої нестачі продовольства й потенційно спричинить масове переміщення населення», – йдеться в документі.

 Поділитися