MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

31 січня – головне за день

31.01.2022   
ХПГ-інформ
За тиждень українці витратили на ліки 88 млн «ковідних» гривень; у Ємені за останні два роки загинули щонайменше 2 тисячі дітей, яких повстанці-хусити примусили воювати; відсьогодні медики, комунальники, працівники органів місцевого самоврядування не мають права працювати без хоча б одного щеплення від коронавірусу – коротко про важливе.

Фото: Daria Chichkareva, Shutterstock

• За тиждень українці витратили на ліки 88 млн гривень за програмою єПідтримка, повідомляє Міністерство економіки. Можливість витрачати ковідну тисячу на ліки стала доступна з 24 січня для громадян віком від 60 років. «Наразі програмою єПідтримка вже скористались понад 7 мільйонів 350 тисяч людей. Загалом з початку запуску програми на картки українців перераховано 7,35 млрд грн. Майже 2 млрд грн з отриманих коштів громадяни вже витратили», – заявив заступник Міністра економіки України Олександр Грибан. Більше всього українці витратили на книжки та кінотеатри.

• У Ємені за останні два роки загинули щонайменше 2 тисячі дітей, яких повстанці-хусити примусили воювати, розповідає Суспільне із посиланням на дані ООН. «У  бойових діях 2020 року загинули 1406 завербованих дітей, у період з січня по травень 2021 – 562 дитини. Усього, з початку війни у 2015 році, загинули понад 10 тисяч дітей», – йдеться в повідомленні. Усього, за інформацією Організації Обїєднаних Націй, у Ємені  в результаті конфлікту загинуло приблизно 233 000 осіб, у тому числі 131 000 через непрямі причини, такі як відсутність їжі, медичних послуг та інфраструктури.

• З 31 січня медики, комунальники, працівники органів місцевого самоврядування не мають права працювати без хоча б одного щеплення від ковіду, нагадує Громадське. Без вакцинації їх повинні відсторонити від роботи без збереження зарплати. «Відсторонення триватиме до моменту усунення його причини. Тобто повернутися до виконання своїх професійних обов'язків можна буде вже після щеплення першою дозою вакцини проти COVID-19», –  пояснюють журналісти. В МОЗ уточнюють: людей, які мають абсолютні протипоказання до вакцинації проти COVID-19 та отримали медичний висновок для підтвердження цього, відсторонювати від роботи не будуть.

• Неякісна м’ясна та рибна продукція постачалася до Київського, Маріупольського та Харківського слідчих ізоляторів, а також Мелітопольської установи виконання покарань, Вільнянської, Кам’янської та Біленківської виправних колоній, йдеться у повідомленні на сайті Офісу Генерального прокурора. Спеціалісти Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів провели лабораторні дослідження того, чим годують в’язнів у цих закладах. Виявилося, що заморожені риба та м’ясо яловичини їсти небезпечно: вони не відповідають вимогам державних стандартів та можуть зашкодити здоров’ю людини. У генпрокуратурі зобов’язали Міністерство юстиції України припинити постачання таких продуктів до пенітенціарних закладів України та усунути порушення закону. Неякісні рибу та м’ясо міють або повернути до постачальників, або знищити. 

 Поділитися