MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Полонений Григорій Сінченко оголосив голодування

02.02.2022   
ХПГ-інформ
Про це журналістам розповіла мама Григорія Тетяна Гулевська. Подробиць вона не знає, окупанти нічого не кажуть рідним заручника.

Григорій Сінченко, якого бойовики «ДНР» тримають у підвалі СІЗО в Донецьку, оголосив голодування, повідомляє Укрінформ із посиланням на матір Сінченка Тетяну Гулевську.

Григорій Сінченко, фото: Офіс Омбудсмана

Жінка розповіла журналісту, що не знає, чому конкретно її син вирішив це зробити. «Окупанти, які тримають українця "на підвалі", рідним нічого не пояснюють», – йдеться в повідомленні на сайті Укрінформу.

Наприкінці минулого року про критичний стан здоров’я Григорія Сінченка заявляла Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.  


Нагадаємо, Сінченко заарештований уже втретє. Вперше українець був затриманий 2 грудня 2016 року, коли приїхав в Донецьк відновити медичні документи. Тоді його звинуватили у роботі на користь України.

У полоні Григорія Сінченка жорстоко катували. За словами матері в’язня Тетяни Гулевської, його підвішували до стелі за викручені руки, душили, застосовували електричний струм. Під час побиття розірвалася легеня.

У грудні 2017 року Григорій був переданий на контрольовану українським урядом територію під час обміну полоненими.

Після звільнення Григорій вирішив повернутися на окуповану територію, щоб помститися катам. Як пише Омбудсман, «в жовтні 2019 року він влаштував акцію проти тортур – підірвав станцію стільникового оператора „Фенікс“. Відео виклав у YouTube, підписавши: „Це зроблено з метою привернути увагу до нелюдських тортур у підвалах МДБ. Народ Донбасу має вийти на акцію протесту проти тортур чи фашистська республіка залишиться без зв’язку“».

Тоді відразу ж так звані спецслужби «ДНР» заарештували Григорія вдруге. Про його долю нічого не було відомо.

У травні 2020 року Сінченко утік з полону. Поліція самопроголошеної республіки оголосила Сінченка в розшук «за скоєння тяжкого злочину». Наприкінці червня його знову заарештували.

У 2020 році Григорій вчинив спробу самогубства. «Перебуваючи у повному відчаї, Григорій власною кров’ю написав на стінах камери СІЗО № 5 ім’я ката – Стас Кошовий», – писала Денісова.

 Поділитися