MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Харківський мурал про рівність розмалювали нацистською символікою

02.02.2022   
ХПГ-інформ
Символи ненависті з’явилися на стінах  громадського ком’юніті-центру для ЛГБТ+ та дружніх людей  PrideHub в ніч проти 31 січня. 

Символи ненависті з’явилися на стінах  громадського ком’юніті-центру для ЛГБТ+ та дружніх людей  PrideHub в ніч проти 31 січня.

Фото ГО «ХЖО „Сфера“»
Стіни центру PrideHub влітку розписали та декорували харківські художниці: Ірина Водолаз та Катерина Буштрук. Мурал присвячено рівності і виконано у стилістиці всеукраїнської кампанії «Різні.Рівні» – руху на підтримку рівності для всіх: попри гендерну ідентичність та сексуальну орієнтацію. Головна ідея розпису – «Бути різними добре разом». 

«Від сьогодні так виглядає мурал рівності біля PrideHub. Наразі послання досить чітке – містить воно і кельтський хрест, і смерть, і 1488, і відсилку до віршів біблії,   – написала на своїй фейсбук-сторнці віце-президентка  ГО «ХЖО „Сфера“» співзасновниця PrideHub Анна Шаригіна. – Що робити? Як завжди: зробити офіційну заяву, звернутися до Поліції Харківської області, надати їм всі матеріали, що в нас є, доказати, що ми не "самівиннібовисовуємось". Що іще можна: звернутися до Харківської Міської Ради… і провести нараду щодо нацистської символіки у двох кварталах від їхніх кабінетів». 

Розмальований символами ненависті фасад центру PrideHub


Як зазначено у спеціальному довіднику УГСПЛ, «символи ненависті – це знаки та символи, що інколи використовуються особами, які скоюють злочини на ґрунті ненависті, щоб позначити свій зв’язок з правоекстремістською або націоналістичною ідеологією».


Як розповіла Анна Шаригіна журналістам Суспільного, вандали розмальовують стіни офісу «щонайменше раз на місяць». Вперше – ще в серпні, за три дні після завершення роботи художниць. 

У громадській організації «ХЖО „Сфера“» вже почали передавати докази та необхідні слідству матеріали до Національної поліції України.

«Для підвищення ефективності розслідування, хочемо звернути увагу Поліції на статтю 194 Кримінального кодексу України "Умисне знищення або пошкодження майна" та закон України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки"», – йдеться в заяві ГО. Втім, розслідування жодного із попередніх нападів на PrideHub так ні до чого і не призвели. 


«1488» є поєднанням двох праворадикальних числових кодів: 14 – «14 слів», 88 – фраза «Heil Hitler!». «14 слів» – гасло «We must secure the existence of our people and a future for White children» (укр. – «Ми мусимо забезпечити існування нашого народу і майбутнє для білих дітей»), сформульоване Девідом Лейном, членом американської расистської терористичної організації «The Order». 88 – закодоване нацистське вітання «Heil Hitler!»: з посиланням на той факт, що літера «H» є 8-ою у латинському алфавіті.

Кельтський хрест – кельтський символ. Яке має походження – християнське (символ хреста) або язичницьке (солярний символ, тобто символ сонця) – питання дискусійне. Погребальний хрест на Британських островах, півночі Франції і Бельгії; використовується у неоязичництві та як один з варіантів – у християнстві… До Другої світової війни використовувався деякими ультраправими організаціями, головним чином – у Франції… Після дискредитації свастики став у 1950-х років символом британських неонацистів, пізніше розповсюдився по всьому світу. Є символом «білих європейців», означає зв’язок з «культурою давніх кельтів» на противагу іммігрантам. Найбільш популярний та найбільш загальний символ сучасного неонацизму (як свастика – для нацизму), широко використовується ультраправими у різних країнах як ідентифікатор нацистських, неонацистських та расистських поглядів, входить у емблеми низки неонацистських організацій, наприклад Штормфронту (міжнародний форум расистів та неонацистів).

Довідник УГСПЛ «Символи ненависті»


Про ситуацію знають в Офісі Омбудсмана. Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова вчора, 1 лютого, звернулася до Головного управління Національної поліції в Харківській області з метою проведення ефективного розслідування зазначеного правопорушення з обов’язковим дослідженням мотиву нетерпимості за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

У 2020 році напередодні ХарківПрайду на хаб нападали кілька разів. Так, вночі проти 1 вересня двоє людей закидали яйцями двері ком’юніті-центру, написали на стіні «Содом» і намалювали православний хрест. 4 вересня на стінах з’явився напис «Це тільки початок з прайдом». Активістки розповідали, що на записах з камер відеоспостереження добре видно нападників: троє чоловіків кидали яйця, а потім... вчинили акт сечовипускання і облили з банки двері сечею. Іншим разом у ком’юніті-центрі було розбито вікна.

 Поділитися