MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

2 лютого – головне за день

02.02.2022   
ХПГ-інформ
Міноборони планує поступово замінити призов інтенсивною короткостроковою військовою підготовкою; Велика Британія, Канада, Швейцарія, Швеція та США створили фонд підтримки громад, які постраждали від збройної агресії Росії; з наступного тижня підлітки від 14 років зможуть отримати «ковідну» тисячу – коротко про важливе.

Фото: Bumble Dee, Shutterstock
• У Міністерстві оборони України пояснили учорашній президентський указ щодо припинення призову на строкову військову службу з 2024 року. Як заявив міністр оборони Олексій Резніков реформування української армії відбудеться поступово. «Ми підготували бачення моделі, на першому етапі якої призов зберігається, проте в якості альтернативи вводиться короткострокова (3-4 місяці) інтенсивна військова підготовка. Пройшовши таку підготовку, молоді люди не потраплятимуть під призов. Натомість вони отримають базові військові навички, – розповів міністр. –  З 1 січня 2024 року ми плануємо повністю замінити призов на короткотривалу інтенсивну підготовку, поступово збільшуючи обсяги залучених і підтримуючи їхні навички шляхом періодичних тренувань та зборів».

• П'ять західних країн підписали меморандум про створення фонду на підтримку громад, які постраждали від збройної агресії Росії, повідомляє Суспільне. Він називатиметься «Партнерство за сильну Україну». До нього долучаться Велика Британія, Канада, Швейцарія, Швеція та США.  «Попередньо вже затверджено низку пілотних проєктів, направлених на підтримку найбільш вразливих громад, на посилення цивільно-військового співробітництва та поліпшення енергоефективності в Луганській та Донецькій областях. На сході та на півдні Фонд вдосконалить регіональні комунікаційні можливості для протидії дезінформації, а також сприятиме інклюзивному діалогу»,  – розповідають у  міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

• Вже з наступного тижня підлітки від 14 років, які отримали дві дози щеплення від ковіду, зможуть отримати 1000 грн в рамках програми єПідтримка, заявляють у Міністерстві охорони здоров’я.  Перелік місць, де можна витратити ці гроші, розширено. Підлітки можуть використати їх на освіту, позашкільні гуртки, відпочинок у літніх чи спортивних таборах, спортивні та канцелярські товари. Вже близько 75 тисяч підлітків пройшли повний курс вакцинації від коронавірусної інфекції.

• Григорій Сінченко, якого бойовики «ДНР» тримають у підвалі СІЗО в Донецьку, оголосив голодування. Про це повідомила матір Сінченка Тетяна Гулевська. Жінка розповіла журналісту, що не знає, чому конкретно її син вирішив це зробити. «Окупанти, які тримають українця "на підвалі", рідним нічого не пояснюють», – йдеться в повідомленні на сайті Укрінформу. Наприкінці минулого року про критичний стан здоров’я Григорія Сінченка заявляла Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

 Поділитися