MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Батьки вимагають справедливості

03.02.2022   
ХПГ-інформ
Під Офісом президента України 3 лютого відбувся «Мітинг Справедливості». Батьки військових, що загинули під час служби в армії, вимагали ретельного розслідування: їхні діти померли не від ворожої кулі, а – як запевняють командири – вчинили самогубство. У цьому рідні загиблих сумніваються.

Фото: Сергій Нужненко, Радіо Свобода (RFE/RL)

Під Офісом президента України 3 лютого відбувся «Мітинг Справедливості», повідомляє Радіо Свобода. Батьки військових, що загинули під час служби в армії, вимагали ретельного розслідування: їхні діти померли не від ворожої кулі, а – як запевняють командири – вчинили самогубство. У цьому рідні загиблих сумніваються. 

«Наших дітей вбили – хто відповідатиме?», «Влада, покарайте винних», «Вимагаю справедливості!», «Поверніть честь невизнаним героям» – заплакані жінки тримають плакати та фотографії синів.

Про проблему позастатутних відносин в армії, що призводять до трагічних наслідків, заговорили минулого тижня. 

Нагадаємо, у Дніпрі солдат строкової служби Національної гвардії України Артемій Рябчук вранці 27 січня відкрив стрілянину на території Південного машинобудівного заводу: загинуло п’ятеро людей. Слідство розглядає декілька версій трагедії, поміж них – неуставні відносини. Сам Рябчук розповів про так звану «дідівщину» у полку. «Інформація щодо бійки, яка трапилася кілька місяців тому та цькування затриманого іншими військовослужбовцями вже перевіряється слідчими ДБР», – заявила радниця з комунікацій Державного бюро розслідувань Тетяна Сапьян. Крім того, ДБР зареєструвало кримінальне провадження щодо службової недбалості керівництва Національної гвардії України, що призвела до трагедії. Директор ДБР Олексій Сухачов заявив, що «службові особи Головного управління Національної гвардії України в умовах особливого періоду недбало ставилися до військової служби під час організації заходів охорони важливих державних об’єктів, об’єктів критичної інфраструктури, органів держвлади». Командувач Національної гвардії України генерал-полковник Микола Балан подав рапорт про відставку. 

Тільки у Нацгвардії визнали 11 випадків самогубств серед строковиків за останні 4 роки. До журналістів звернулися батьки шістьох із них. Кажуть: синів убили. Скільки самогубців по всьому війську наразі невідомо. 

«Родичі загиблих неодноразово зверталися до військової прокуратури, правозахисних організацій, Офісу Президента, але ніхто досі не покараний. На сьогодні батьки загиблих військовослужбовців об’єдналися у громадську організацію «Родини нескорених», щоб добитися справедливості і зупинити свавілля командирів», – пояснили організатори акції.

Журналісти Суспільного наводять слова однієї з учасниць акції Наталії Нечипоренко:

«Рік тому мій син проходив строкову службу в Черкаській області. Рік тому мені повідомили, що мій син загинув. Моя дитина була понівечена. Все вказує на те, що це вбивство, але справа не ведеться. Я хочу справедливого розслідування. За це ніхто не поніс покарання: не притягнули ні командира, ні начальника караула, нікого. Одні відбулися виговорами, хоча в тій частині за два роки загинули два хлопчики».

 Поділитися