MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Катували струмом, спиляли зуби – ветеран АТО третій рік за ґратами у бойовиків

04.02.2022   
ХПГ-інформ
Віктор Шидловський безслідно зник у березні 2019 року. Лише за кілька місяців його дружина побачила в Інтернеті відео, на якому бойовики звинувачували Віктора в тому, що він, мовляв, збирався вбити ватажка «ДНР».

Віктор Шидловський перебуває в полоні вже три роки. Його тримають у тяжких умовах:у підвалі донецького СІЗО-5.  Чоловік має серйозні проблеми зі здоров’ям. Про нього нагадали в Офісі Омбудсмана. 

Фото: Офіс Омбудсмана

Віктор раніше працював водієм у Києві. У березні 2015 року його мобілізували, рік відслужив в АТО. Повернувся додому. У березні 2019 року безслідно зник. Лише за кілька місяців його дружина побачила в Інтернеті відео, на якому бойовики звинувачували Віктора та ще двох українців у тому, що вони, мовляв, збиралися вбити ватажка «ДНР», «начальника центру спецоперацій» так званого міністерства держбезпеки Василя Євдокимова (з позивним «Ленін»). 

Далі була «Ізоляція». Чоловіка катували електричним струмом, перебили ноги, відбили нирки та спиляли зуби – про це розповіли звільнені українські заручники. Потім Віктора перевели до Донецького СІЗО-5, де тримають і донині. 

В листопаді минулого року про Віктора Шидловського написала Медійна ініціатива за права людини: «Він – в камері-одиначці, весь час ізольований, на прогулянки Шидловського не виводять. Зі слів колишніх заручників, у подібних камерах вогко та холодно, є грибок та пліснява, через вікно сонячне світло майже не потрапляє, по стінам тече вода, шматками відвалюються штукатурка і фарба, на цементній підлозі взимку холодно стояти».

Через такі умови у Віктора загострилися хронічні захворювання серця, погіршився зір. На нього постійно чиниться тиск з боку адміністрації. Передачі від рідних йому заборонені. Тож ліків чоловік не отримує. 

«Усі вищеназвані дії стосовно Віктора Шидловського є порушеннями не лише українського законодавства, але і норм міжнародного права, в тому числі Женевських Конвенцій 1949 року про правила ведення війни, Додаткових протоколів до Женевських Конвенцій від 1977 року та Європейської Конвенції із захисту прав та основоположних свобод людини 1950 року», – заявила Людмила Денісова та звернулася до керівництва МКЧХ в Україні та координатора від ОБСЄ в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Шарлотти Реландер із проханням сприяти звільненню Віктора Шидловського.


Як ми повідомляли, в полоні у бойовиків на тимчасово окупованих територіях перебувають понад 300 українських громадян.

26 січня Верховна Рада ухвалила Закон «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей».

 Поділитися