MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

4 лютого – головне за день

04.02.2022   
ХПГ-інформ
Азамат Еюпов, якого окупаційна російська влада незаконно утримує у СІЗО-1 Ростова-на-Дону, потребує медичної допомоги; нацгвардієць Артемій Рябчук, якого підозрююють у стрілянині у Дніпрі, відмовився від попередніх свідчень; кандидатуру лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва висунули на здобуття Нобелівської премії миру – коротко про важливе.

Фото: Офіс Омбудсмана

• Азамат Еюпов, кримський татарин, якого окупаційна російська влада незаконно утримує у СІЗО-1 Ростова-на-Дону, потребує медичної допомоги. Про суттєве погіршення його стану здоров’я повідомила Омбудсман Людмила Денісова. «У 58-річного чоловіка ішемічна хвороба серця, він скаржиться на напади задухи під час пересування. Йому складно підніматися сходами навіть на другий поверх», – йдеться в повідомленні. Але адміністрація СІЗО ігнорує прохання Азамата Еюпова провести йому медичне обстеження лікарем-кардіологом. «Своїми незаконними діями керівництво слідчого ізолятора порушує права на життя, охорону здоров’я та медичну допомогу, які закріплені 2 статтею Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також 22-м пунктом Мінімальних стандартних правил поводження з ув’язненими, схвалених Економічною і Соціальною радою ООН», – заявила Денісова. Азамат Еюпов – учасник акції протесту кримських татар на Красній площі в Москві в липні 2019 року. У лютому минулого року його арештували разом з іншими кримськими мусульманами: Ленуром Сейдаметовим, Тимуром Ялкабовим, Олегом Федоровим, Ернестом Ібрагімовим та Яшаром Шихаметовим. Еюпова звинуватили в  організації діяльности терористичної організації, він є фігурантом так званої «білогорської групи Хізб ут-Тахрір».

• Експерти Інституту масової інформації повідомляють про 19 випадків порушень свободи слова в Україні у січні. 10 із них  стосувалися фізичної агресії проти журналістів. Крім того, журналістам перешкоджали та відмовяли в доступі до публічної інформації.  Двох медійників побили. У Кременчуці Полтавської області після нападу лікарні потрапив журналіст Кременчуцької міської телерадіокомпанії «Кременчуцькі новини» Антон Воробйов. У столиці напали на журналіста «СтопКору» Іллю Шевченка

• Польща висунула кандидатуру лідера кримськотатарського народу, народного депутата України Мустафи Джемілєва на здобуття Нобелівської премії миру 2022 року, повідомляє Zmina. На премію його номінувала віцеспікерка нижньої палати польського парламенту (сейму) Малгожата Госевська. Серед інших номінантів на здобуття цьгорічної премії миру – Всесвітня організація охорони здоров’я, лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська, Папа Римський Франциск, британський дослідник природи Девід Аттенборо та міністр закордонних справ Тувалу Саймон Кофе.

• Нацгвардієць Артемій Рябчук, якого підозрююють у стрілянині у Дніпрі, відмовився від попередніх свідчень. Про це повідомляє Радіо Свобода із посиланням на адвокатів Рябчука Дениса Гордєєва і Тамілу Ульянову. Рябчук заявив, що дав їх через «застосування засобів психологічного тиску та в стані сильного душевного хвилювання». У ДБР звинувачення у застосуванні психологічного тиску на гвардійця відкидають. «Підозрюваний звернувся до нас із заявою про відмову від попередніх свідчень, але зауважу, що це ніяк не впливає на хід досудового розслідування: слідство володіє достатнім масивом доказової бази. Щодо начебто психологічного тиску – це не відповідає дійсності», – завили в пресслужбі ДБР.

 Поділитися