MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Із діабетом у полоні бойовиків

07.02.2022   
ХПГ-інформ
Вже три роки перебуває за ґратами донецького СІЗО Світлана Довгаль. Жінка важко хвора.

Вже три роки перебуває за ґратами донецького СІЗО Світлана Довгаль. Жінка тяжко хвора: у неї цукровий діабет і проблеми із щитовидною залозою, повідомляє Омбудсман Людмила Денісова.

Фото: Офіс Омбудсмана

Коли почалася окупація, Світлана виїхала до Києва, але влаштуватися було нелегко. Тож згодом вона повернулася у Донецьк. Знайшла роботу – адміністратором готелю. Зникла 22 липня 2019 року. Бойовики звинуватили жінку у «шпигунстві на користь України».

«Майже весь час представники окупаційної адміністрації утримували Світлану Довгаль у сумнозвісній тюрмі “Ізоляція”. Як розповіли колишні українські заручники, вони її бачили там у синцях після допитів. Вибиваючи “зізнання”, над жінкою знущалися: били, катували електричним струмом, тримали у підвалі», – йдеться в повідомленні на сайті Офісу Омбудсмана. 

Рідні Світлани розповідають, що після катувань жінка потребує медичної допомоги: загострилися хронічні захворювання, спричинені цукровим діабетом та проблемами із щитовидною залозою. Мама намагається передати в СІЗО життєвонеобхідні ліки, але безуспішно. Світлану не лікують. 

«Такі дії стосовно громадянки України Світлани Довгаль є порушеннями не лише українського законодавства, але й норм міжнародного права, в тому числі Женевських Конвенцій 1949 року про правила ведення війни, Додаткових протоколів до Женевських Конвенцій від 1977 року та Європейської Конвенції із захисту прав та основоположних свобод людини 1950 року», – заявила Людмила Денісова та звернулася до керівництва МКЧХ в Україні та координатора від ОБСЄ в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Шарлотти Реландер із проханням допомогти Світлані Довгаль.


Як ми повідомляли, в полоні у бойовиків на тимчасово окупованих територіях перебувають понад 300 українських громадян.

26 січня Верховна Рада ухвалила Закон «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей».

 Поділитися