MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Презентація книги «Довічне ув’язнення: європейські стандарти та українська практика» (Анонс)

07.02.2022   
Харківська правозахисна група спільно з представниками Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій презентує 10 лютого о 13.00 в Українському домі результати дослідження щодо довічного ув’язнення.

Харківська правозахисна група спільно з представниками Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій презентує дослідження щодо довічно ув’язнених.

10 лютого о 13:00 у приміщенні інформаційного агентства Український кризовий медіа центр, за адресою місто Київ, Хрещатик, 2 (Український дім) відбудеться презентація книги «Довічне ув’язнення: європейські стандарти та українська практика». Будуть також представлені результати дослідження анонімного опитування засуджених довічно.

Експерти Харківської правозахисної групи провели дослідження щодо різних аспектів довічного ув'язнення в Україні: умови утримання; відсутність правових можливостей перегляду справи, навіть якщо докази провини дуже сумнівні — у книзі наводиться кілька таких прикладів; можливість умовно-дострокового звільнення та помилування; заміна довічного ув'язнення м’якішою мірою покарання.

Проведено анонімне опитування засуджених довічно. З’ясовано, що переважна більшість осіб засуджених до вищої міри за радянським процесуальним законом в редакції 1961 року за першою інстанцією обласним судом, були позбавлені права на оскарження вироку в апеляційному порядку, певна кількість засуджених стверджують, що злочини не вчиняли і засуджені несправедливо, велика кількість наполягають на помилковій кваліфікації злочину і непропорційному покаранню відносно до скоєного злочину.

Як подолати бар’єр суцільної несправедливості в пошуку шляху виправлення судових помилок, реалізувати багаточисельні рішення Європейського суду з прав людини за аналогом пілотного рішення Петухов проти України №2, рішення Конституційного суду України від 16. 09.2021 року шукатимуть відповіді:

Євген Захаров директор Харківської правозахисної групи;

Юрій Кулакевич, пастор, директор Департаменту зовнішніх зв'язків Української Церкви Християн Віри Євангельської;

О. Костянтин Пантелей, керівник Відділу душпастирства в пенітенціарній системі України;

Андрій Діденко, координатор програм Харківської правозахисної групи.

Вхід до прес-центру можливий лише за наявності негативного ПЛР-тесту або СOVID-сертифікату. Відуватиметься онлайн-трансляція події через Facebook та YouTube.

За додатковою інформацією просимо звертатися до А. Діденка: 093 985 25 74

 Поділитися