MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

8 лютого – головне за день

08.02.2022   
ХПГ-інформ
Вакцинованим українцям, старшим за 60 років, пообіцяли безоплатні смартфони і пільговий інтернет; 13 мільйонам жителів Африки загрожує голод; колишню кримську суддю звинувачують у державній зраді – коротко про важливе.

Фото: fizkes, Shutterstock

• Вакцинованим українцям, старшим за 60 років, пообіцяли безоплатні смартфони і пільговий інтернет. Про нову державну програму, що почнеться навесні, заявив президент Володимир Зеленський у виступі на Diia Summit, що триває в Києві. Він заявив, що програма має забезпечити доступ до інтернету всім громадянам України: «"Держава у смартфоні" – для всіх. Можливість впливати на процеси в державі – для всіх. Не лише через класичні інструменти, а й завдяки сучасним технологіям. Це народовладдя в максимально широкій формі – офлайн та онлайн».

• 13 мільйонам жителів Африки загрожує голод найближчим часом, попереджає Громадське із посиланням на Всесвітню продовольчу програму ООН. Ідеться про такі країни як Сомалі, Ефіопія та Кенія. На Сомалійському півостріві три роки поспіль не було сезону дощів. Така посуха є найсильнішою з 1980-х років. «Такі умови призвели до неврожаю та загибелі худоби, через нестачу продовольства люди родинами змушені покидати свої домівки та переїжджати до таборів для переміщених осіб», – йдеться в повідомленні. Ціни на продукти стрімко зростають, у людей, що задіяні в сільському господарстві, немає роботи, а отже і коштів, щоб прогодувати свої родини. 

• Кримській судді загрожує до 15 років колонії за звинуваченням у державній зраді. Про це із посиланням на прокуратуру АРК розповідає Радіо Свобода: «З вересня 2001 року обвинувачена перебувала на посаді судді Роздольненського районного суду АР Крим, після окупації, у 2014 році, зламала присягу на вірність народу України та пізніше обійняла посаду голови незаконно створеного "Роздольненського районного суду Республіки Крим"». У прокуратурі не називають ім’я судді. Але  журналісти з відкритих джерел з’ясували, що йдеться про Тетяну Пиркало. Поміж іншого, саме вона ухвалювала незаконні судові рішення щодо колишнього бранця Кремля, кримського активіста Володимира Балуха.

 Поділитися