MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Комісія виявила позастатутні відносини у частині, де служив Рябчук

09.02.2022   
ХПГ-інформ
Спеціальна комісія виявила у частині Національної Гвардії, де служив Артемій Рябчук, який розтріляв людей у Дніпрі, факти позастатутних відносин. Отримані матеріали будуть скеровані до ДБР.

Фото: Bumble Dee, Shutterstock

Спеціальна комісія виявила у частині Національної гвардії, де служив Артемій Рябчук, який розтріляв людей у Дніпрі, факти позастатутних відносин. Про це сьогодні заявив перший заступник міністра внутрішніх справ Євген Єнін. Отримані матеріали будуть скеровані до ДБР.

Комісія провела анкетування особового складу частини №3021 НГУ. Окрім позастатутних відносин, виявлено порушення порядку та організації несення служби, порядок доступу до кімнати зберігання зброї, відсутність контролю за замиканням ставниці для зброї. Крім того, перевірка виявила нехтування медичним забезпеченням військовослужбовців: в аптечці не вистачало медикаментів.  

«Виявлені факти позастатутних відносин не свідчать про мотиви розстрілу. Мотиви досі невідомі нам, і іх з’ясовуватиме ДБР в рамках досудового розслідування, – наголосив Євген Єнін. – Завдання службового розслідування, що проводить МВС, – з’ясування морально-психологічного клімату в колективі, перевірка процесів добору та підготовки кадрів, дотримання порядку проходження військової служби тощо». 

Фото: ДБР

Тим часом, у Державному бюро розслідувань повідомляють, що слідство розглядає три версії трагедії у Дніпрі. Як заявив директор ДБР Олексій Сухачов, основною версією слідства є вчинення підозрюваним злочину через нестатутні відносини. Крім того, є версія розстрілу через психічне захворювання підозрюваного. 

«Третя – вчинення злочину за дорученням іноземних спецслужб, недержавних організацій, приватних осіб з метою дискредитації системи правоохоронних органів в Україні, дестабілізації правопорядку в країні тощо», – йдеться в повідомленні на сайті ДБР.

Загалом розслідування триває за низкою кримінальних правопорушень:

- навмисне вбивство двох або більше осіб (п. 1 ч. 2 ст. 115 ККУ);

- дезертирство зі зброєю (ч. 3 ст. 408 ККУ);

- викрадення військовослужбовцем зброї та бойових припасів в умовах особливого періоду (ч. 3 ст. 410 ККУ);

- бездіяльність військової влади в умовах особливого періоду (ч. 3 ст. 426 ККУ);

- недбале ставлення до військової служби (ч. 3 ст. 425 ККУ).


Нагадаємо, 27 січня у Дніпрі солдат строкової служби Національної гвардії України Артемій Рябчук вранці 27 січня відкрив стрілянину на території Південного машинобудівного заводу: загинуло п’ятеро людей. Згодом Рябчук розповів про так звану «дідівщину» у полку. «Інформація щодо бійки, яка трапилася кілька місяців тому та цькування затриманого іншими військовослужбовцями вже перевіряється слідчими ДБР», – заявила того ж дня радниця з комунікацій Державного бюро розслідувань Тетяна Сапьян. Крім того, ДБР зареєструвало кримінальне провадження щодо службової недбалості керівництва Національної гвардії України, що призвела до трагедії. Директор ДБР Олексій Сухачов заявив, що «службові особи Головного управління Національної гвардії України в умовах особливого періоду недбало ставилися до військової служби під час організації заходів охорони важливих державних об’єктів, об’єктів критичної інфраструктури, органів держвлади». Командувач Національної гвардії України генерал-полковник Микола Балан подав рапорт про відставку. 

3 лютого під Офісом президента України відбувся «Мітинг Справедливості». Батьки військових, що загинули під час служби в армії, вимагали ретельного розслідування: їхні діти померли не від ворожої кулі, а – як запевняють командири – вчинили самогубство. У цьому рідні загиблих сумніваються.  

4 лютого Артемій Рябчук відмовився від попередніх свідчень. Він заявив, що дав їх через «застосування засобів психологічного тиску та в стані сильного душевного хвилювання». У ДБР звинувачення у застосуванні психологічного тиску на гвардійця відкидають. 

 Поділитися