MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

11 лютого – головне за день

11.02.2022   
ХПГ-інформ
В Україні зменшилася кількість гомофобних і трансфобних правопорушень; наша держава посіла 86-те місце у світовому рейтингу демократій; МЗС України висловило протест у зв’язку із засудженням в Росії громадянин України – коротко про важливе.

Фото: Ірина Скачко

• В Україні зменшилася кількість гомофобних і трансфобних правопорушень, повідомляє Суспільне із посиланням на щорічний звіт правозахисного центру «Наш світ». Зокрема минулого року було зафікосвано 141 випадок нападів, дискримінації й інших порушень прав ЛГБТ+ людей, тоді як у 2019-му – 369 випадків. На ЛГБТ-центри та заходи представники праворадикальних угруповань нападали 12 разів. Це вдвічі менше, ніж у 2020-му році. Втім, розслідують такі злочини українські правоохоронці все ще неохоче. «У 2021 році у 56 кейсах була відзначена взаємодія потерпілих з правоохоронними органами (виклик поліції, подання заяви про правопорушення, проведення слідчих дій, охорона мирних зібрань тощо). У 19 з них були зафіксовані порушення з боку представників поліції або прокуратури, – йдеться у звіті. – …Правоохоронці продемонстрували перехід до проактивного захисту Маршів Рівності в Одесі, Харкові та Києві, попереджуючи саму можливість фізичної агресії з боку ультраправих угруповань, але ситуація щодо розслідування злочинів ненависті за ознаками СОҐІ залишається незадовільною. Втім, Національна поліція та Офіс Генерального прокурора продемонстрували обнадійливі сигнали щодо бажання виправити ситуацію за допомогою ухвалення потрібних змін до законодавства, розробки методичних рекомендацій та навчання персоналу».

• Згідно зі звітом Economist Intelligence Unit (EIU), Україна посідає 86-те місце у світовому рейтингу демократій, розповідає УНІАН.  Вона перебуває на одному щаблі з Мексикою і вважається державою з так званою гібридною демократією. У цьому ж блоці також опинилися, наприклад, Гонконг, Вірменія, Грузія, Туреччина. Минулого року Україна мала дещо вищі показники та обіймала 79-ту позицію рейтингу. У звіті йдеться про те, що за рік Україна втратила найбільше балів серед чотирьох інших гібридних демократій Східної Європи, але це пояснюється передусім посиленням військової напруги з Росією. 

• Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку із безпідставними, політично вмотивованими рішеннями Південного окружного військового суду щодо засудження до тривалих термінів позбавлення волі громадянин України – 64-х річного Зекір’ї Муратова з III-ю групою інвалідності та Вадима Бектемирова. «Численні процедурні порушення під час досудового слідства, повне ігнорування суддями наданих захистом свідчень про непричетність обвинувачуваних до інкримінованих діянь в ході судового процесу вказують на виключно політичну вмотивованість рішень позбавити волі Зекір’ї Муратова та Вадима Бектемирова. Ці вироки є також черговим підтвердженням продовження Росією системних політичних переслідувань представників кримськотатарського народу», – йдеться в заяві МОЗ.

• Відтепер у застосунку Дія можна сформувати довідки про страховий та трудовий стаж. Ці документи можуть бути потрібними під час влаштування на роботу, призначення пенсії, нарахування лікарняних тощо. Раніше щороку видавали близько 3 мільйонів таких паперових довідок. 

 Поділитися