На Харківщині судитимуть організаторів реабілітаційних центрів
Їх підозрюють у тому, що, замість лікувати, вони примушували людей із наркозалежністю працювати на будівництві.
«Правоохоронці Харківщини завершили досудове розслідування щодо організованої злочинної групи. Під виглядом благодійної діяльності зловмисники організували 3 центри закритого типу для наркозалежних осіб, де їх тримали проти своєї волі. Злочинна група у складі 5 осіб, зловживаючи довірою громадян, за щомісячну винагороду пропонувала послуги по зціленню від наркозалежності. Замість цього члени угруповання систематично примушували наркозалежних працювати на будівельних об’єктах Харкова», – йдеться в повідомленні на сайті Національної поліції.
Обшуки у «реабілітаційних центрах» правоохоронці провели ще в серпні. Крім численних телефонів, поліція вилучила кайданки, чорнові записи, банківські картки. «Працевлаштуванням» наркозалежних займалася окрема особа. Крім того, в групі були охоронці, що слідкували, щоб клієнти були повністю ізольовані від зовнішнього світу.
12 осіб отримали статус потерпілого. Усі вони зазнали трудової експлуатації. Так звані наркологи забирали у підопічних телефони, спілкування з рідними було обмежене. На непокріних чинили тиск – фізичний і моральний.
«П'яти фігурантам оголошено про підозру за чотирма фактами торгівлі людьми за ч. 3 ст. 149 та 12 фактами незаконного позбавлення волі за ч. 3 ст. 146 Кримінального кодексу України у складі організованої групи», – повідомляють у поліції. За це підозрюваним може загрожувати до 15 років позбавлення волі.
За оцінками ООН за роки незалежності жертвами торгівлі людьми стали понад 260 000 громадян України. Кожен восьмий українець готовий погодитися на принаймні одну ризиковану пропозицію роботи, яка може стати пасткою. Як повідомляє Агентство ООН з питань міграції (МОМ), 93% постраждалих, що були виявлені у першому півріччі 2021 року, потрапили в ситуацію трудової експлуатації.