MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

15 лютого – головне за день

15.02.2022   
ХПГ-інформ
Депутати ухвалили закон щодо захисту дітей від негативного впливу продукції сексуального чи еротичного характеру; у МВС підтвердили зникнення речових доказів у справі смертельної дорожньо-транспортної пригоди за участі кортежу Ярославського; науковці виявили залишки ліків у річках по всьому світу – коротко про важливе.

Фото: greenland, Shutterstock

• У Верховній Раді ухвалили закон щодо захисту прав та найкращих інтересів дитини. «Закон передбачає захист дітей, незалежно від їх віку, від негативного впливу продукції сексуального чи еротичного характеру, – повідомляє пресслужба парламенту. – Законом передбачено заборону на створення та розповсюдження візуального запису образу дитини, зробленого будь-яким способом, зокрема фотографуванням, записом фільму та/або відеозаписом, сексуального чи еротичного характеру. Законом уточнено перелік навчальних закладів, поблизу яких забороняється розташування місць для реклами, розповсюдження продукції та проведення видовищних заходів сексуального чи еротичного характеру».

• У МВС підтвердили зникнення речових доказів у справі смертельної дорожньо-транспортної пригоди за участі кортежу харківського бізнесмена Олександра Ярославського, повідомляє Радіо Свобода. «Вчора стало відомо, що з переліку речових доказів у морзі зник одяг загиблої людини. По цьому факту вчора поліцією проведено 11 невідкладних обшуків. Відкрито кримінальне провадження за статтею «приховування доказів». Очевидно, хтось дуже не хоче нести відповідальність за скоєне», – цитують журналісти міністр внутрішніх справ Дениса Монастирського.

• Науковці виявили залишки ліків у річках по всьому світу, розповідає Громадське із посиланням на журнал PNAS. Дослідження охопило воду 258 річок зі 104 країн світу. У половині зразків виявили фармацевтичні сполуки, деякі з яких небезпечні не лише для підводної флори та фауни, але і для людей. Найбільше забруднення спостерігається у країнах із низьким та середнім доходом. Особливо це стосується Пакистану, Болівії та Ефіопії. «Забруднені ділянки зазвичай були пов'язані з поганою інфраструктурою для очищення стічних вод та фармацевтичними виробництвами поряд», – йдеться в повідомленні. Найчистіші річки – у Ісландії, Норвегії та тропічних лісах Амазонки.

• У підконтрольному московській владі Сімферопольському районному суді під час засідання у справі журналіста-фрілансера Радіо Свобода Владислава Єсипенка сторона обвинувачення попросила для українця 11 років позбавлення волі. Нагадаємо, Єсипенка затримали в окупованому Криму у березні минулого року. Згідно з повідомленням ФСБ РФ, журналіст збирав інформацію «в інтересах спецслужб України», «здійснював фото- і відеофіксацію місцевості, об’єктів життєзабезпечення і місць масового перебування людей на території Криму», у його автомобілі нібито був «виявлений та вилучений предмет із зовнішніми ознаками саморобного вибухового пристрою». Єсипенко заявляв про тортури після затримання.

• Верховна Рада ухвалила зміни до статті 161 «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками» Кримінального кодексу, додавши до списку передбачених у ній кримінальних правопорушень «прояви антисемітизму». Відтепер, антисемітизм, як і інші «умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті» каратимуться штрафом від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 до 8500 гривень) або обмеженням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого. Дії, поєднані з насильством, обманом чи погрозами, а також вчинені службовою особою, – це штраф від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів (8500 – 17 000 гривень) або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого. Якщо все це вчинила організована група осіб або дії спричинили тяжкі наслідки, винні будуть покарані позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

 Поділитися