MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

16 лютого – головне за день

16.02.2022   
ХПГ-інформ
Загублені речові докази у справі ДТП за участю кортежу бізнесмена Ярославського знайшлися; DDоS-атака на українські банки та сайти держустанов була найбільшою в історії держави; Суд Європейського Союзу дозволив штрафувати країни ЄС за недотримання принципу верховенства права – коротко про важливе.

Фото: Національна поліція України

• Загублені речові докази у справі ДТП за участю кортежу бізнесмена Ярославського знайшлися, звітують правоохоронці. «Після розголосу у ЗМІ інформації про відкриття кримінального провадження за фактом зникнення з Чугуївського районного відділу Харківського обласного бюро судово-медичної експертизи одягу загиблого в автопригоді чоловіка, усі речі "знайшлися" у службовому приміщенні чугуївського моргу.  Триває огляд місця події, проводяться відібрання зразків ДНК з виявлених пакету та речей, наявних папілярних візерунків, а також відбитків пальців рук працівників установи для встановлення осіб, причетних до зникнення одягу загиблого. Винні особи нестимуть кримінальну відповідальність», – йдеться на сайті Національної поліції. Нагадаємо, вчора спочатку ЗМІ, а потім МВС заявили про зникнення речових доказів у справі смертельної дорожньо-транспортної пригоди за участі кортежу Ярославського. 

• Учорашня DDоS-атака на українські банки та сайти державних установ була найбільшою в історії України, повідомляє ВВС із посиланням представників Мінцифри, СБУ, Держспецзв'язку, Кіберполіції, РНБО та Нацбанку. Втім, вона триває і сьогодні. Атака зачепила 15 українських банків. «Якщо раніше мета кібератак було отримання специфічної інформації, викрадення персональних даних... то сьогодні вони фактично стали інструментарієм країни-агресора», – цитують журналісти ВВС керівницю служби з питань інформаційної безпеки Апарату РНБО Наталію Ткачук.

• Суд Європейського Союзу відмовив Польщі та Угорщині у позові, в якому країни вимагали скасувати штрафи з боку Європейської комісії. Ці штрафи накладають через недотримання державами-членами ЄС принципу верховенства права. Про це розповідають журналісти Суспільного. У ЄС вважають, що судова реформа у Польщі та утиски мігрантів та ЛГБТ-спільноти в Угорщині порушують принцип верховенства права. «Механізм призупинення фінансування повинен затвердити Європейський парламент, але там і раніше підтримували цю ідею. У такому разі Польща може недоотримати до 75 мільярдів євро фінансової допомоги, а Угорщина – до 22,5 мільярда євро. Ще раніше Єврокомісія заблокувала Польщі транш у 36 мільярдів євро й Угорщині – на 7 мільярдів для відновлення економіки після пандемії COVID-19», – пояснюють на Суспільному. В Угорщині назвали це рішення політичним і пов’язали із референдумом про заборону гей-пропаганди серед неповнолітніх, що відбудеться на початку квітня. Правозахисні організації виступають проти цього референдуму. 

 Поділитися