MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

ЮНІСЕФ: з 2014 року на лінії розмежування пошкоджено 750 навчальних закладів

18.02.2022   
ХПГ-інформ
Тисячі дітей були позбавлені можливості спокійно навчатися.

Фото: Martpod, Shutterstock

«Атаки на дитячі садки та школи за останні вісім років стали сумною реальністю для дітей на сході України, – йдеться в заяві Дитячого фонду ООН. – Понад 750 навчальних закладів було пошкоджено від початку конфлікту, обмежуючи навчання для тисяч дітей з обох боків лінії розмежування».

Крім зруйнованої освітньої інфраструктури, конфлікт має й інші негативні наслідки, зазначають в ЮНЕСКО. Зазнав впливу психологічний стан цілого покоління на сході України. Схід України є однією з найбільш забруднених мінами територій у світі. І найбільше наражаються на небезпеку саме діти. 

«Щодня вони живуть, граються, ходять до школи на ділянках, засмічених мінами, нерозірваними боєприпасами та іншими смертельними вибухонебезпечними пережитками війни», – наголошують у ЮНІСЕФ.  

Організація закликає усі сторони конфлікту дотримуватися Декларації про безпеку шкіл та захищати дітей та їх опікунів від атак: «Освітні заклади повинні залишатися безпечним простором, де діти мають бути захищеним від загроз та криз, та надійним сховищем, де вони можуть вчитися, гратися та рости наповну». 

Як ми повідомляли, вчора, 17 лютого, близько дев’ятої ранку під час артилерійського обстрілу Станиці Луганської один із снарядів влучив у стіну дитячого садка Зруйновано музичну кімнату. На щастя, в той час у ній не було дітей. Троє співробітників зазнали контузії. Ніхто з малюків не постраждав. За півтори години, близько 10:25, з тимчасово окупованої території обстріляли селище міського типу Врубівка, один із снарядів влучив у двір ліцею. Крім того, снаряди пошкодили господарську споруду та приватний будинок, перебитий газопровід високого тиску: 70 квартир в багатоповерхівках та 96 приватних будинків залишилися без газу.

18 лютого окупанти обстріляли КПВВ «Щастя» під час перебування там представників ООН у справах біженців.


У квітні минулого року Дитячий фонд ООН повідомляв: «42 дитини загинуло і 144 було поранено на сході України через міни та вибухонебезпечні залишки війни. У більшості випадків жертви серед дітей трапляються, коли діти підбирають вибухонебезпечні речовини, оскільки думають, що це іграшки».

За інформацією Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, вибухонебезпечними предметами забруднені близько семи тисяч квадратних кілометрів земель на території Донецької та Луганської областей, що перебуває під контролем України. 

 Поділитися