MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

18 лютого – головне за день

18.02.2022   
ХПГ-інформ
Тернопільський апеляційний суд виправдав поліцейських, яких звинувачували у смерті юнака під час рейду в ігровому салоні; медичні картки стануть електронними; Едему Дудакову присудили 10 діб адмінарешту за старий коментар у соцмережах – коротко про важливе.

Фото: Суспільне Тернопіль

• Тернопільський апеляційний суд виправдав шістьох поліцейських, яких звинувачували у смерті юнака під час рейду у гральному салоні, повідомляє «Судовий репортер». Суд попередньої інстанції засудив правоохоронців до 8 років позбавлення волі. 22-річний львів’янин Володимир Клим помер у 2018 році у під час поліцейського рейду до грального закладу. Чоловік задихнувся, намагаючись проковтнути пакетик з канабісом. Правоохоронців підозрювали в перевищенні службових повноважень, що призвело до смерті потерпілого. За версією обвинувачення поліцейські намагалися завадити Климу проковтнути наркотик, заламували руки, піднімали його обличчяі вгору, що могло і спричинити задушення. Рідні юнака не згодні з рішенням апеляційного суду та планують звертатися до Верховного Суду.

Фото: Судовий репортер

• Медичні картки стануть електронними, повідомляє Суспільне, із посиланням на заступницю міністра охорони здоров’я Марію Карчевич. Усі медичні записи будуть зберігатися в Електронній системі охорони здоров'я. Доступ до електронної медичної картки буде у пацієнта та лікарів медичних закладів – як комунальних, так і приватних. «Усі медзаклади працюватимуть у рівних умовах, без монополії на інформацію про пацієнта. Держава бере на себе відповідальність за збереження медичної інформації в одному місці», – розповіла Марія Карчевич.

• Підконтрольний Москві «суддя» «Бахчисарайського районного суду» призначив затриманому вчора Едему Дудакову покарання у вигляді 10 діб адмінарешту. Йому було висунуто обвинувачення у «розпалюванні міжнаціональної  ворожнечі» за коментар 2017 року у соцмережах. Біля будівлі «суду» російські правоохоронці затримали 15 кримських татар. Едем Дудаков пов’язує своє затримання із критикою дій влади та правоохоронців щодо кримських татар, а також їхнього культурно-історичної спадщини. Едем Дудаков – колишній голова комітету АРК у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян. Ще у 2018 році він зазначав, що компанія, яка виконує реставраційні роботи, всупереч вимогам Венеційської хартії з питань збереження та реставрації пам’яток і знакомитих місць, знищила старовинні елементи будівлі – Ханський палац перетворюють на «стилізовану бутафорію».

 Поділитися