MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

На окупованих територіях мобілізують неповнолітніх – Омбудсман

21.02.2022   
ХПГ-інформ
За інформацією Людмили Денісової у так званих «ДНР» та «ЛНР» призову підлягають сімнадцятирічні хлопці.

За інформацією Людмили Денісової, у так званих «ДНР» та «ЛНР» призову підлягають сімнадцятирічні хлопці.

Фото: Офіс Осбудсмана
 «За інформацією, отриманою Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини від партнерських правозахисних організацій, які працюють в ОРДЛО, після оголошення загальної мобілізації на непідконтрольних Уряду України територіях почалися облави так званого Міністерства державної безпеки “ДНР” та “ЛНР”,  – йдеться в повiдомленні на сайті Офісу Омбудсмана. – Призову підлягають навіть неповнолітні хлопці віком від 17 років. У так званих «військових училищах» НЗФ «ДНР» та «ЛНР» курсантам, яким 16-18 років, віддано наказ про приведення до бойової готовності з подальшою участю у бойових діях».

Призов неповнолітніх порушує статтю 51 Конвенції про захист цивільного населення під час війни, що забороняє залучення дітей до збройних конфліктів. Відповідно до  резолюції Ради Безпеки ООН № 2427 (2018), діти, яких завербували збройні сили чи групи, є жертвами порушень міжнародного права. Людмила Денісова.

Людмила Денісова закликала Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та міжнародні правозахисні організації звернути увагу та відреагувати на факти примусового призову українських дітей, що мешкають на тимчасово окупованих територіях, до лав незаконних збройних формувань.

Тим часом, Луганська та Донецька обласні прокуратури відкрили кримінальні провадження через примусовий призов людей. 

«Ватажки “ЛНР” та “ДНР” примушують мешканців ставати на військовий облік, приймати присягу на вірність окупаційній адміністрації, присвоюючи їм «військові звання». Мешканцям надсилають «повістки», погрожуючи кримінальною відповідальністю за ухилення від вступу до їхніх лав. Також відбуваються незаконні затримання посеред вулиць та примусову доставку до «призовних пунктів.Такі дії окупаційних адміністрацій є незаконними. Це серйозне порушення норм міжнародного гуманітарного права, передбачених, зокрема, статтями 51, 147 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни та визнаються воєнними злочинами»,   – заявила генпрокурор Ірина Венедіктова.

Крім того, відкрито провадження через незаконне переміщення населення до РФ. 

 Поділитися