MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Кінець Мінських угод

22.02.2022   
ХПГ-інформ
Російські танки у Донецьку та Луганську вже ніхто не приховує. 

Учора, 21 лютого, президент РФ Володимир Путін оголосив про визнання Росією незалежності так званих «ДНР» та «ЛНР». Вже вночі стало відомо про введення регулярних російських військ на тимчасово непідконтрольні території на сході України. Звичайно, російські військові і раніше там були, але дотримувалися політики «іхтамнєт», але тепер зайшли на українську землю цілком відкрито. 

Цим подіям передували численні провокації з боку Росії та підконтрольних їй військових формувань. Було організовано фейкову «евакуацію» населення попри те, що Україна наполягала на тому, що не планує силового захоплення територій так званих «ДНР» та «ЛНР». 

В ОБСЄ  заявили, що рішення Путіна визнати незалежність самопроголошених проросійських утворень суперечить мінським угодам. Спецпредставник голови Організації з безпеки та співробітництва в Європі в Україні та у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на сході України Мікко Кіннунен зазначив, що «як і всі держави-учасниці ОБСЄ, Росія зобов'язана поважати суверенітет і територіальну цілісність інших країн, включно з Україною». 

«Вся відповідальність та наслідки у зв'язку зі згаданими рішеннями покладається на політичне керівництво Росії. Визнання незалежності окупованих районів Донецької та Луганської областей може означати односторонній вихід Росії з Мінських домовленостей та ігнорування рішень у рамках Норманді», – заявив під час звернення до народу України президент Володимир Зеленський.

Як повідомляє Радіо Свобода, посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що Путін «розірвав Мінські угоди на шматки», а нинішні дії Москви «явно є основою для того, щоб спробувати створити привід для подальшого вторгнення в Україну». 

Утім, у Росії вже заявили, що Мінські угоди їх не цікавлять. «Питання "Мінська-2" більше не стоїть на порядку денному, на перший план виходить тема гарантій безпеки для РФ», – заявив прес-секретар Путіна Пєсков.


Мінські угоди – узагальнюючий термін для трьох документів: Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року (Мінськ-1); Меморандуму про його виконання; Комплексу заходів на виконання Мінського протоколу від 12 лютого 2015-го (Мінськ-2). Їхня головна мета – досягти припинення бойових дій на сході України. Серед пунктів протоколів: підтверджене ОБСЄ відведення важкого озброєння, виведення іноземних військ з Донбасу; особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей; забезпечення проведення дострокових місцевих виборів, звільнення заручників, відновлення повного контролю над державним кордоном з боку уряду України у всій зоні конфлікту тощо.

 Поділитися