MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Людина розгортає плакат…

22.02.2022    доступно: in English
Росіяни протестують проти війни з Україною. За одиночні пікети їх затримують правоохоронці.

Фото: телеграм-канал SOTA

«Ні війні Кремля проти українців та росіян!» за антивоєнний пікет з таким плакатом затримали сьогодні, зокрема, вокаліста групи «Аркадій Коц» Кирила Медведєва, повідомляє Медіазона. За кілька годин на виході з відділу поліції його затримали повторно. Пізніше було затримано ще двох пікетчиків.

Кирило Медведєв, фото з фейсбук-сторінки Simon Pirani

20 лютого у Москві затримали кількох правозахисників, які вийшли на одиночні пікети. Серед них Лев Пономарьов, Михайло Кригер, Юрій Самодуров, Ольга Мазурова, Михаил Удимов, Микола Рекубратський, Ганна Кречетова, Олександр Мацкевич. Вони по черзі тримали плакати «Школи та лікарні замість бомб та снарядів»,  «Росія, не займай Україну», «Свободу українським політв’язням». 

«Людина розгортала плакат біля пам’ятника Пушкіну. Одразу ж підбігали SERBівці та починали виривати плакати. Слідом за ними підбігала поліція і тягла пікетчика до автозаку», – йдеться у повідомленні на фейсбук-сторінці, присвяченій інформаційному супроводу пікетів за припинення російсько-української війни та звільнення українських політв’язнів з російських тюрем. 

Одиночні пікети в Росії, фото з сайту nemtsov-most.org

На сайті nemtsov-most.org зібрано свідчення про одиночні пікети, що відбулися 19 лютого по всій Росії.

Одиночні пікети в Росії, фото з сайту nemtsov-most.org

Одиночні пікети в Росії, фото з сайту nemtsov-most.org

Як ми  повідомляли, відомі російські громадські діячі та прості люди підписали «Заява прибічників миру проти Партії Війни в російському керівництві». «Громадяни Росії фактично стають заручниками кримінального авантюризму, на який перетворюється зовнішньополітична лінія Росії. Вони не лише живуть у невизначеності – чи почнеться велика війна, а й спостерігають різке зростання цін та падіння національної валюти. Чи потрібна росіянам така політика? Чи хочуть вони війни, і чи готові вони нести на собі її тягар? Чи давали вони владі право на таку гру їхніми долями?  – йдеться в документі. – Але громадян Росії ніхто не питає. Суспільна дискусія відсутня. На державному телебаченні представлена ​​лише одна думка, і це думка прибічників війни. Звідти звучать прямі військові загрози, витікають агресія та ненависть щодо України, Америки та країн Заходу. Але найнебезпечніше, що війна подається як допустимий та неминучий розвиток подій. Людей намагаються обдурити, розбестити, нав'язати їм ідею священної війни із Заходом замість розвитку країни та підвищення рівня життя її громадян. Питання ціни не обговорюється, але платити цю ціну – ціну величезну та криваву – доведеться саме простим людям». 

Одиночні пікети в Росії, фото з сайту nemtsov-most.org

Нагадаємо, вчора, 21 лютого, президент РФ Володимир Путін оголосив про визнання Росією незалежності так званих «ДНР» та «ЛНР». Вже вночі стало відомо про введення регулярних російських військ на тимчасово непідконтрольні території на сході України. За даними розвідки поблизу російсько-українських кордонах перебуває понад 140 тисяч військових РФ.

 Поділитися