22 лютого – головне за день
• Німеччина зупинила сертифікацію газопроводу «Північний потік-2», повідомляє Радіо Свобода. Такою є відповідь німецького уряду на визнання Москвою угруповань «ДНР» та «ЛНР» як «незалежних держав». Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що «Німеччина має намір диверсифікувати імпорт газу спільно з іншими європейськими країнами, а також продовжує працювати над розвитком відновлюваних джерел енергії»
• СБУ оприлюднила перехоплені розмови бойовиків. Як йдеться у повідомленні на сайті Служби безпеки України, на записах чути: як терористи і мешканці так званих «ЛНР» і «ДНР»
- між собою зізнаються, що самі влаштовують провокації та обстрілюють мирне населення;
- обговорюють накопичення російських військ, у тому числі залучення чеченців «полку Кадирова»;
- дивуються, що сили ЗСУ не ведуться на провокаційні обстріли бойовиків;
- розповідають, що самі ж бойовики влучили «в будку в Росії» (пізніше ФСБ назвала це «обстрілом прикордонного пункту РФ у Ростовській області»);
- підтверджують, що їхні снаряди потрапили у Луганську ТЕС (унаслідок чого місто Щастя залишилося без електро-, водо- і теплопостачання) тощо.
• У Криму так званий «Верховний суд» подовжив термін перебування під вартою для Нарімана Джеляла, Асана Ахтемова та Азіза Ахтемова до 26 липня, розповідає корреспондент «Кримського процессу». Нагадаємо, 7 вересня минулого року підконтрольний Москві Київський районний «суд» арештував Нарімана Джеляла та кримськотатарських активістів, братів Азіза та Асана Ахтемових. Їм усім оголосили підозру в нібито причетності до пошкодження газопроводу в селі Перевальне 23 серпня (частина 1 статті 281 УК РФ – «диверсія»). 15 грудня Джелялу висунули остаточне звинувачення: скоєння диверсії у складі організованої групи, незаконне придбання, зберігання та перевезення вибухових пристроїв, контрабанда вибухового пристрою, завдання значної матеріальної шкоди ГУП РК «Крымгазсети», підрив обороноздатності РФ. Джелял провину не визнав.
• Розслідувальна група Oryx викрила повідомлення російської військових про нібито знищений ними український БТР, який буцімто з диверсійними намірами перетнув міждержавний кордон. Репортаж про його знищення показав російський пропагандистський Перший канал. Такого БТР немає на озброєнні України, заявили розслідувачі. Натомість його використовують в армії РФ. Очевидно, що машина «була перефарбована у намаганні зробити її схожою на українську».