MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

ООН: російські війська на Донбасі – це спотворення концепції миротворчості

23.02.2022   
ХПГ-інформ
Антоніу Ґутерріш заявив: «Коли війська однієї країни входять на територію іншої країни без її згоди, вони не є неупередженими миротворцями. Вони зовсім не миротворці».

Антоніу Ґутерреш (фото Pierre Albouy / Reuters)

Рішення Російської Федерації визнати так звану «незалежність» окремих районів Донецької та Луганської областей є порушенням територіальної цілісності та суверенітету України, йдеться у заяві генерального секретаря ООН Антоніу Ґутерріша.

Такий односторонній захід прямо суперечить принципам Статуту Організації Об’єднаних Націй і не узгоджується з так званою Декларацією дружніх відносин Генеральної Асамблеї, яку Міжнародний Суд неодноразово цитував як представник міжнародного права. 

Антоніу Ґутерріш назвав дії Російської Федерації смертельним ударом по Мінським угодам, схваленим Радою Безпеки. 

«Принципи Статуту ООН не є меню a la carte. Їх не можна застосовувати вибірково. Держави-члени прийняли їх усі, і вони повинні застосовувати їх усі, – наголосив він. – Також мене турбує спотворення концепції миротворчості. Я пишаюся досягненнями миротворчих операцій ООН, під час яких так багато «Блакитних шоломів» пожертвували своїм життям, щоб захистити цивільне населення. Коли війська однієї країни входять на територію іншої країни без її згоди, вони не є неупередженими миротворцями. Вони зовсім не миротворці». 

На питання про його ставлення до заяв Путіна щодо «геноциду», який буцімто чинить Київ на Донбасі, Генеральний секретар ООН відповів: «Геноцид – це чітко визначений злочин, застосування якого має здійснюватися відповідно до міжнародного права. Я думаю, це не той випадок».

Організація Об’єднаних Націй, відповідно до відповідних резолюцій Ради Безпеки та Генеральної Асамблеї, повністю підтримує суверенітет, політичну незалежність і територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах. Антоніу Ґутерріш закликав до негайного припинення вогню та відновлення верховенства права.


21 лютого, президент РФ Володимир Путін оголосив про визнання Росією незалежності так званих «ДНР» та «ЛНР». Вже вночі стало відомо про введення регулярних російських військ на тимчасово непідконтрольні території на сході України. 

22 лютого Державна дума та Рада федерації ратифікували договори про «дружбу та співпрацю» з угрупованнями «ЛДНР» та дозволили ввести на неконтролюовані українським урядом території російські війська для «підтримання миру».

Поблизу російсько-українських кордонів перебувають понад 140 тисяч військових РФ.

На думку правозахисників, Росія завершила еру «гібридного» конфлікту, коли Україна мала доводити в міжнародних юрисдикційних органах наявність загального та ефективного контролю Росії над згаданими територіями шляхом фінансування, військової підтримки та встановлення контрольованого РФ управління. Наслідком такого рішення, має бути зміна як в Україні, так і на міжнародному рівні, термінології та чітка артикуляція статусу Росії як держави-окупанта, відповідно до норм міжнародного гуманітарного права.

 Поділитися