MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: ФСБ затримала чергових «українських терористів»

23.02.2022   
ХПГ-інформ
Щоб у глядачів не було жодних сумнівів, що перед нами «український шпигун», силовики миттєво знаходять під час обшуку розсип фотокарток з фронту з жовто-блакитними прапорами. Не вистачає лише «візитівки Яроша».

Російські спецслужби звітували про затримання в Криму шістьох «прибічників “Правого сектору”», що буцімто хотіли влаштувати вибух в одному з православних храмів півострова. Про це повідомляють російські ЗМІ, зокрема «Новая газета» із посиланням на пресслужбу ФСБ.

Скріншот з відео, опублікованого "Новой газетой"

«У гаражі одного із затриманих вилучено компоненти для виготовлення вибухового пристрою з вражаючими елементами та вибухові речовини», – цитують журналісти ФСБ.

Скріншот з відео, опублікованого "Новой газетой"

Наразі невідомі імена затриманих. 

На оприлюдненому згодом відео затримання російські силовики без будь-якого спротиву потрапляють до квартири, де заламують руки і вкладають долілиць чоловіка у чорній футболці із показовими татуюваннями. Обличчя затриманого сховане за пікселями. 

Щоб у глядачів не було жодних сумнівів, що перед нами «український шпигун», силовики миттєво знаходять в дивані затриманого розсип фотокарток з фронту з жовтоблакитними прапорами та наліпку чи то листівку з написом чи то «я люблю Україну» чи то «я українець». 

Скріншот з відео, опублікованого "Новой газетой"

Коментатори жартують, що на цьому відео не вистачає лише «візитівки Яроша».

Нагадаємо, 21 лютого президент Росії Путін оголосив про визнання Росією незалежності так званих «ДНР» та «ЛНР». Одним із його наративів була загроза з боку України для православної церкви Московського патріархату. 

Напередодні стало відомо, що російська ФСБ завербувала чоловіка, щоб той вчинив підпали у церквах Московського патріархату в Харкові. СБУ перехопила телефонні розмови і попередила теракт.

У Криму ФСБ Росії активно використовує звинувачення у тероризмі у політичних та пропагандистських цілях. 

Зокрема журналіста Владислава Єсипенка незаконно засудили до шести років ув’язнення. Його звинувачували в тому, буцімто він збирав інформацію «в інтересах спецслужб України», «здійснював фото- і відеофіксацію місцевості, об’єктів життєзабезпечення і місць масового перебування людей на території Криму», у його автомобілі нібито був «виявлений та вилучений предмет із зовнішніми ознаками саморобного вибухового пристрою». 

Журналіста Нарімана Джеляла звинувачують у скоєнні диверсії у складі організованої групи, незаконному придбанні, зберіганні та перевезенні вибухових пристроїв, контрабанді вибухового пристрою, завданні значної матеріальної шкоди ГУП РК «Крымгазсети», підриві обороноздатності РФ.

ООН вимагає від Росії припинити безпідставні затримання та арешти кримчан, а також звільнити незаконно утримуваних за гратами громадян України, зокрема Еміра-Усеїна Куку, Галину Довгополу, Сервера Мустафаєва, Владислава Єсипенка, Нарімана Джеляла та інших.

 Поділитися