MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

23 лютого – головне за день

23.02.2022   
ХПГ-інформ
Бойовики знову обстріляли дитячий садок; МЗС закликало українських громадян негайно виїхати з Росії; до ЗСУ призовуть 36 тисяч військовослужбовців – коротко про важливе.

Фото: Національна поліція України

• Як повідомляє Національна Поліція, окупаційні війська обстріляли дитсадок в Зеленопіллі, що на Донеччині. Під час обстрілу у ньому перебувало четверо дітей, разом з вихователями вони ховалися у підвалі. Зараз діти вже в безпеці, їх забрали батьки. Крім того, в Миколаївці внаслідок прямого влучення снаряду в будинок було поранено мирну мешканку. Відкрито кримінальне провадження за ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни). Усього за сьогодні російські збройні формування та підконтрольні їй бойовики 59 разів обстріляли позиції сил ООС. Загинув один військовий.

• МЗС закликало українських громадян утриматися від будь-яких поїздок до Російської Федерації, а тим, хто перебуває в цій країні, – негайно залишити її територію. Причина –  посилення російської агресії, яка може призвести до істотного обмеження можливостей надання консульської допомоги на території Російської Федерації. «Наголошуємо, що нехтування цими рекомендаціями значно ускладнить забезпечення належного захисту українських громадян в Російській Федерації», – йдеться в повідомленні.

• За інформацією ОВД-інфо, в Росії сьогодні за одиночні пікети проти війни з Україною затримали 13 осіб: дев’ятьох у Москві та чотирьох у Нижньому Новгороді. Кількох затриманих уже відпустили. 

Фото з фейсбук-групи «СЕНЦОВ. ОБМЕН. СЕГОДНЯ И ЕЖЕДНЕВНО»

• До ЗСУ призвуть 36 тисяч резервістів, ще по 5 тисяч – до Національної гвардії та Державної прикордонної служби, повідомляє Суспільне із посиланням на Юрія Максиміва, військового комісара Київського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки.  «Підкреслю, що мова не йде про мобілізацію. Визначені критерії, переважно це сімейні обставини тощо, за якими під час мобілізації, про яку не йде мова, військовозобовʼязаним надається відстрочка від призову. Так само вона розповсюджується на резервістів. Виховання дітей, батько чи матір один чи одиначка, наявність дітей чи батьків непрацездатних тощо», – заявив він. 

 Поділитися