MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Переслідування, утиски, залякування тощо з політичних мотивів

Вимоги до голови Віницької облдержадміністрації Олександра Домбровського у відкритому листі виклали члени колективу Обласної асоціації „Вінницька громадська телерадіокомпанія „Вінниччина"

Олександре Георгієвичу!

Ми, колектив телерадіокомпанії „Вінниччина”, обурені Вашими принизливими і протизаконними висловлюваннями щодо власності ТРК „Вінниччина”, які Ви собі дозволили під час 23 сесії обласної Ради 4-го скликання 12 жовтня 2005 року. Ми вважаємо негідними голови облдержадміністрації тон і лексику, до яких Ви вдалися, виступаючи із трибуни обласної Ради. Ваша заява: „Я бачу тут є камера ТРК „Вінниччини”, яку вкрадено у обласної Ради,” — це відверта брехня, і вона є ляпасом не лише журналістам, операторам, інженерно-технічній службі та адміністрації ТРК „Вінниччина”, Ви образили й мільйонну аудиторію наших глядачів. Як голова облдерадміністрації Ви маєте знати, що подібні упереджені заяви із вуст посадовця не лише є протизаконними, а й черговий раз підкреслюють Вашу правову некомпетентність. Ви як посадова особа, поширюючи недостовірну інфрмацію, порушуєте закон, в той час коли усі Ваші помисли мали б бути спрямовані на виконання норм Конституції та Законів України. Вашим безпосереднім обов’язком є забезпечення в області верховенства права, законності, дотримання прав людини. Ваша ж поведінка аж ніяк не кореспондується із свободою слова та Вашими заявами на Майдані про зміцнення принципів демократії у Вінницькій області. Усе це змушує нас говорити, що Ви поділяєте ЗМІ на ті, що обслуговують Вас і Ваші інтереси, формуючи лише такі думки, які Вам подобаються, а Телерадіокомпанію „Вінниччина” Ви компроментуєте лише за те, що ми подаємо інформацію такою, якою вона є, а не такою, якою Ви хочете її чути. На жаль, Ваш останній закид на адресу ТРК „Вінниччина” не є поодиноким.

Тому ми вимагаємо від голови Вінницької облдержалміністрації Олександра Домбровського публічних вибачень перед усім колективом ТРК „Вінниччина” та нашими глядачами.

(18.10.2005 9:24 Винница Новости

http://ria.ua/view.php?id=30346)




Злочинні посягання на журналістів

Нападение на тележурналистку в Днепропетровске может быть связано с расследованием на предвыборную тему

Когда поздним вечером корреспондент информационной программы "Блицфакт" Днепропетровской городской студии телевидения Наталья Власова спешила на прямой эфир, в самом центре города, рядом с приемной Президента Украины, на нее сзади напал неизвестный. Мужчина, приметы которого 30-летняя журналистка не успела в темноте рассмотреть, начал бить женщину по голове и телу. И только присутствие подруги, которая стала звать на помощь, спасло журналистку от жестокой расправы. Тем не менее, врачи 16-й горбольницы, куда отвезли пострадавшую, диагностировали у нее сотрясение мозга, закрытую черепно-мозговую травму и многочисленные ушибы грудной клетки.

Коллеги Натальи Власовой считают нападение политической расправой. В последнее время журналистка проводила расследование по предвыборной тематике. В заявлении коллектива "34-го канала", прозвучавшем на следующий день, сказано, что Наташе неоднократно угрожали по телефону неизвестные люди. Именно они, по всей видимости, и осуществили свои угрозы.

(“Факты и комментарии”, 7 октября 2005 г.)




Перешкоджання виробництву та розповсюдженню ЗМІ

“Свободу” забороняють і в “новій” країні

Після того як головний редактор газети “Свобода” Олег Ляшко 7 жовтня на прес-конференції в інформагентстві УНІАН оприлюднив докази корумпованості дружини Президента Ющенка Катерини Чумаченко, друкарня, з якою редакція співробітничала без жодних проблем майже рік, пославшись на “відсутність технічних можливостей”, відмовилася друкувати цей номер видання, тож його нам довелося виготовляти у “фронтових” умовах.

За часів Кучми з цієї ж причини з нами відмовилися мати справу понад 20 друкарень, однак ми знаходили можливості доносити до читачів слово правди й перемогли. Тож Ющенку варто все добре зважити, перш ніж остаточно ставати на ту ж слизьку стежку боротьби зі свободою слова. Бо, як і попередника, заведе вона Президента в прірву.

(“Свобода”, 09-10-2005)




Исчезнувшее «Зеркало недели»

В Одессе исчез весь тираж газеты “Зеркало недели” за 8 октября. В ней была опубликована статья Нины Перстнёвой “Морская симфония”, Или кто остановит приватизацию побережья?”. Название статьи говорит само за себя…

Уже с понедельника в редакцию ПД звонят почитатели газеты “Зеркало недели” с информацией о том, что в киосках отсутствует последний номер газеты. Мы созвонились с коммерческим отделом “Одессагорпрессы”, где нам ответили, что этот номер в продажу поступил. Однако большое количество звонков от наших читателей не позволяет отнестись с должным доверием к этой информации. Так, некоторые киоскеры отвечали покупателям, что в киоски поступили вместо газеты деньги “за продажу”. В других киосках им говорили, что “газета не вышла”.

Идя навстречу настойчивым пожеланиям читателей ПД, мы созвонились с автором сенсационного материала, Ниной Перстнёвой, которая также не смогла ни приобрести в киосках, ни получить по подписке экземпляр своей газеты. Она сообщила, что в “Пресс-службе Одессы” (желтые киоски) даже не скрывали, что газета была выкуплена прямо в экспедиции. Узнав, сколько просьб о перепечатке ее статьи поступило в редакцию ПД, Нина Перстнёва дала на это свое согласие.

Итак, читайте о заговоре чиновников против нашего побережья. Ну, а кто скупил на корню номер “Зеркала недели”, станет понятным после прочтения.

("Правое Дело", г. Одесса, №108, 13 октября 2005 г.)




Конфлікти, пов’язані з ліцензуванням електронних ЗМІ

"НТН" может остаться без частот в 75 городах?

По сообщению юридического управления Национального совета Украины по вопросам телевидения и радиовещания, 4 октября в Верховном суде прошло слушание кассации на постановление Высшего хозяйственного суда Украины по делу №39/313 по иску “ТРК “Служба информации” (телеканал “НТН”).

Своим постановлением Верховный суд отменил обжалованное Национальным советом Украины по вопросам телевидения и радиовещания постановление Высшего хозсуда Украины, а также решение суда первой инстанции и постановление суда апелляционной инстанции. Дело направлено на повторное рассмотрение в суд первой инстанции.

Напомним читателям, что дело касается частот, внесенных в лицензию “НТН” вне конкурса, по решению суда, в начале 2005 г. Эксперты тогда предполагали, что этого канал смог добиться благодаря своей приближенности к тогдашнему премьер-министру Виктору Януковичу. В то же время работники телеканала обвиняли Нацсовет и Генпрокуратуру, которые обжаловали судебные решения о внесении частот в лицензию “НТН” без конкурса, по политическим мотивам преследования. А Нацсовет обвиняет канал в организации кампании в свою поддержку.

Наталья Катеринчук, главный редактор “НТН”:

— Ситуация иллюстрирует принцип “на воре и шапка горит”. Вы лично видели какую-то громогласную кампанию в поддержку “НТН”? Я могу вам сказать, что никакой кампании не было, наоборот, есть мощная и громкая кампания со стороны Нацсовета.

Последний давит на нас, откровенно добиваясь отнятия у канала лицензии.

Произошедшее — яркое свидетельство того, что в Украине независимых судов нет. На наше глубокое убеждение, решение является заказным и заказанным именно теми людьми, которые стоят за Нацсоветом. Даже в официальных разговорах мы слышали буквально следующее: “Или вы будете работать с Банковой, или вы работать не будете”.

(“Вечерние вести”, 06.10.2005)




Судові процеси проти журналістів та ЗМІ. Цивільні справи. Дифамація

“Кому потрібен «Майн Кампф»?

Під таким заголовком, але під рубрикою “Не можу мовчати”, 16 червня ц. р. у “Сільських вістях” було вміщено публікацію Едуарда Ходоса, глави Харківської юдейської общини ліберального напрямку, відомого публіциста. В ній ішлося про появу на книжкових розкладках України книги “Майн Кампф” (“Моя боротьба”), написаної Адольфом Гітлером. Згадувалося, що всілякі контрольні органи України буцімто з ніг збилися, намагаючись знайти таємниче видавництво, яке видрукувало цей найзловісніший нацистський опус, біблію найбільш людиноненависницької ідеології фашизму.

Едуард Ходос, здійснивши відповідне розслідування, у своїй публікації назвав видавництво, яке видрукувало “Майн Кампф”, і осіб, причетних до цього. Поміж них — харків’янин, народний депутат України Олександр Борисович Фельдман.

Редакція “Сільських вістей”, друкуючи публікацію Е. Ходоса, сподівалась, що уповноважені на те органи зважать на оприлюднені факти і належним чином відреагують на них. Та час спливав, а від правоохоронних і контролюючих органів — ні слуху, ні духу. Зате рівно через три місяці, тобто 16 вересня ц. р., обізвався головний герой публікації Олександр Фельдман. Це лист з категоричною вимогою: “... Газета “Сільські вісті” зобов’язана спростувати інформацію, яка містилась у статті “Кому потрібен “Майн Кампф”... І далі: “... Вимагаю розмістити... до 1 жовтня 2005 р. повідомлення щодо спростування відомостей, які порушують мою честь та гідність... та принести мені публічні вибачення”. Крім того: “... Компенсувати мені добровільно моральну шкоду в розмірі 500 тисяч гривень...” Чекатиме О. Фельдман виконання своїх вимог до 15 жовтня, якщо ж редакція відмовиться — він звернеться до суду.

Отак! Уже самі собою вимоги досить дивні. Бодай тому, що О. Фельдман у своєму листі до редакції жодним словом не згадує Е. Ходоса, автора публікації, яка йому так страшенно не сподобалась. Чому? Це змусило редакцію звернутися до Е. Ходоса: що він думає з цього приводу? Адже не редакція, а він, автор, проводив розслідування і виклав добуті ним факти в своїй публікації. За таких обставин претензії щодо правдивості чи неправдивості публікації мали б адресуватися перш за все саме йому.

Е. Ходос здивувався, здалося, більше за редакцію і заявив: “Якщо справа дійде до суду (а я вірю, що суд тоді обов’язково вислухає мене), то я розповім про діяльність Фельдмана і його оточення ще більше”. А поки що запропонував “Сільським вістям” опублікувати уривки з його нової книги “Выбор-2006: между спасителем и антихристом, или Оранжевая цель сквозь еврейский прицел”: у ній — факти, які розкривають справжнє обличчя та суть діяльності О. Фельдмана.

Від редакції

Та є в цій ситуації й інші, не менш прикметні і важливі моменти. Публікація “Кому потрібен “Майн Кампф”?” послужила приводом для запиту групи народних депутатів України до Генеральної прокуратури та Міністерства внутрішніх справ України з вимогою розслідувати факти, викладені в газеті, та дати їм належну оцінку. Редакція, в свою чергу (у супровідній ремарці до публікації Е. Ходоса), просила долучитись до такого розслідування також Державну податкову адміністрацію (хто і скільки заплатив за друкування “Майн Кампф”, чи сплачено за це відповідні податки), а також Державний комітет з питань телебачення і радіомовлення (хто конкретно і на якій підставі розповсюджує цю книгу). На жаль, на пропозицію редакції ніхто не відгукнувся. З Генеральної прокуратури редакція не отримала ані слова. Зате О. Фельдман разом зі своїм ультимативним листом передав редакції копію відповіді заступника Генерального прокурора України Т. Корнякової одному з народних депутатів України на депутатський запит, в якій сказано: “... в Головному управлінні МВС України в м. Києві інформації стосовно причетності депутата України Фельдмана О. до скоєння вбивства колишнього народного депутата Кононенка Ю. немає, а тому рішення за цим фактом... не приймалося”. І — все! Так, у публікації Е. Ходоса згадувалось убивство Ю. Кононенка. Але лиш побіжно, бо не цей факт був у ній головним. Головним були факти, що стосуються тиражування “Майн Кампф”. Виходить, заступник Генерального прокурора навіть не знайомилася з публікацією, на яку давала відповідь. Хтось із клерків підсунув — от і підмахнула. Як це називати? І чи личить заступнику Генпрокурора таке нехлюйське ставлення до своїх обов’язків?

Не менш дивною виявилась відповідь на нашу публікацію, яка надійшла з м. Харкова (після того вже, як ми отримали ультимативного листа О. Фельдмана), — з міського управління МВС України. Підписати її мав, судячи з того, як її оформлено, начальник цього відділення В. Дятлов, але підписав чомусь В. Балюк, правда, з приміткою — “за начальника”. Так от у цьому посланні є таке: “Проведеною перевіркою було встановлено, що у 2003 році ПП “Світовид” було видано книгу А. Гітлера “Майн Кампф”, фінансування якої здійснював директор ПП “Світовид” гр. Гайдаєнко О. В. особисто. З народним депутатом України Фельдманом О. Б. він особисто не знайом (так у тексті. — Ред.) та до фінансування цієї книги останній не має ніякого відношення”.

Припустимо, що Гайдаєнко і Фельдман дійсно не знайомі. Але ж книгу видано. За чиї гроші, хто і скільки конкретно заплатив за це і на якій підставі, який тираж книги, яку вигоду отримав “Світовид”, хто розповсюджував книгу? Відповіді немає. Зате є таке: “Тиражування даної книги на території України не заборонено на підставі ст. 19 “Загальної декларації прав людини”... А тому: “Будь-яких порушень з боку ПП “Світовид” не виявлено та обставини вказані в повідомленні (мабуть, у газетній публікації. — Ред.) свого підтвердження не знайшли...”

Ура! Слава крутіям-бюрократам, які здатні правду назвати брехнею, а брехню правдою, залежно від того, що вигідно. Хоча не виключено, що це разом з тим є яскравим проявом професійної непридатності таких кадрів. Щоб переконатись у цьому, слід узяти до уваги їхнє твердження, що “тиражування даної книги (“Майн Кампф”. — Ред.) не заборонено”. Прикро, коли особи, яким довірено високі пости, не знають елементарних правових норм, які діють в усьому світі. Адже публічна пропаганда ідеології фашистського штибу (а “Майн Кампф” — складова цієї пропаганди. — Ред.) заборонено назавжди будь-кому і будь-де . Це випливає з рішення, прийнятого ще в 1946 році країнами-переможницями у Другій світовій війні. Навіть у ФРН випуск цієї книги, як й інших нацистських видань, законодавчо заборонено. Отож, коли в Польщі знайшлося видавництво, яке на початку нинішнього року видрукувало “Майн Кампф”, то проти нього було відразу порушено справу за кримінальною статтею.

Невже чиновники в Генеральній прокуратурі та Харківському управлінні МВС не знають цього? Якщо це так, то яка їм ціна?

(Сільські вісті”, №117 7 жовтня 2005 р.)




А за "не мужика" ответишь...

Вчера в Краматорске началось необычное судебное разбирательство по иску заместителя городского головы к издателю и редактору местной газеты "Привет"

В октябре 2004 года во время творческого визита в Краматорск, группы "Вопли Видоплясова" концерт которой сопровождался оранжевой символикой, солиста Олега Скрипку забросали куриными яйцами и бутылками из-под пива. Активное участие в этой "акции" в числе прочих принял заместитель городского головы Станислав Захаров. Тогда в числе пострадавших оказался нынешний руководитель местной милиции подполковник Олег Солодун и народный депутат Украины Валентин Зубов. Газета бесплатных объявлений "Привет" в своем информационном приложении в нескольких номерах осветила тему возбуждения уголовного дела против "яйцеметов", попутно увязывая имя заместителя с другими якобы неблаговидными делами в жизни города.

С. Захаров, усмотрев в этом ущерб своей деловой репутации, подал в суд. В одном из своих интервью местным журналистам Станислав Григорьевич заявил в адрес А.Толстогузова и В.Выголова — издателя и редактора "Привета": дескать, "вы не мужики..." Однако те в долгу не остались: депутат горсовета А.Толстогузов запасся заключением экспертов по поводу этого выражения, и они тоже обратились в суд с иском о защите чести и репутации. В связи с особым интересом местных СМИ к этой теме процесс, похоже, вызовет резонанс в городе.

(“Донбасс”, №185, 7 октября 2005 г.)




Свобода Висловлювань в Україні, 2005, #10