MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

С.Іванченко, А.Самойлов та В.Іванченко проти України

19.08.2004
Заявники ( заяви № 60726/00, № 22947/02, № 22966/02 від 3 квітня 2000 року та 27 травня 2002 року) скаржаться на умови утримання під вартою та на те, що вони були піддані нелюдському поводженню та катуванню (ст.3 Конвенції);незаконність попереднього затримання 2 жовтня 1999 року (ст.5 Конвенції). Далі заявники стверджують, що місцева влада не провела ефективне розслідування їхніх скарг з цього приводу, що порушує процесуальні вимоги ст.3 Конвенції та зобов’язання, визначені статтею 13 Конвенції. Заявники скаржаться на помилку національних судів в оцінці фактів та при застосуванні закону; на порушення презумпції невинуватості; на відсутність достатнього часу та можливості для підготування власного захисту, оскільки їхній доступ до матеріалів справи було обмежено (ст. 6 Конвенції). Заявники стверджують, що ст.9 Конвенції була порушена, оскільки правоохоронні органи України переслідували їх з огляду на їхню участь у президентській кампанії кандидата Мороза. Іванченко скаржиться, на обмеження права відвідування його рідними під час ув’язнення і отримання бандеролей. 17 лютого 2004 року Суд постановив відкласти розгляд справ стосовно їхніх тверджень про катування та сильні побиття, умови їхнього утримання(стаття 3); обмежень, що їх було накладено на п. Іванченко стосовно продуктових передач та відвідань (статті 3 та 8 Конвенції); відсутності належного розслідування та засобів правового захисту (статті 3 та13 Конвенції); відсутність ефективних засобів правового захисту проти цих санкцій (статті 3 та 13 Конвенції); можливого незаконного утримання під вартою (стаття 5.1 (с) Конвенції); та скарг на відсутність необхідного часу та можливостей, які би дозволили заявникам підготуватися до власного захисту та відсутність адекватної й ефективної правової допомоги, яка мала бути надана їм (стаття 6.1 та 3 (b) та (с) Конвенції). Іншу частину заяви визнано неприйнятною.

Коваль проти України

09.07.2004
Заявник скаржився (заява № 65550/01 від 12 жовтня 2000 року) на неприйнятне поводження з ним під час перебування під вартою, на відсутність ефективних засобів правового захисту на національному рівні. У заяві від 10 травня 2003 року висловив скарги на відсутність незалежності та безсторонності суду під час розгляду справи, порушення принципу неприпустимості повторного розгляду, принципу рівності сторін, права на допит свідків та підготовку свого захисту, примусове годування. Суд 30 березня 2004 року визнав прийнятними, без попереднього розгляду по суті, скарги щодо умов тримання заявника і відсутності належного медичного лікування та допомоги у період з 30 листопада 1998 року до 8 червня 2000 року (стаття 3 Конвенції), а також скарги про відсутність ефективного засобу захисту відповідно до статті 3 (статті 3 та 13 Конвенції), та скарги щодо звернення застави в дохід держави (стаття 6.1 Конвенції); іншу частину заяви визнав неприйнятною.