MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

ЄСПЛ не знайшов порушення Конвенції у скаргах 7 донецьких пенсіонерів на неможливість отримувати українську пенсію

13.02.2018
3 лютого 2018 року Європейський Суд з прав людини виніс рішення у справі "Цезар та інші проти України" стосовно заяв сімох українських пенсіонерів, які проживають на тимчасово непідконтрольній українському уряду території Донецької області. Пенсіонери, по-перше, скаржилися на неможливість отримати належні їм пенсійні виплати за місцем їх постійного проживання – м. Донецьк (порушення ст. 1 Протоколу 1 до Конвенції), по-друге –на відсутність доступу до суду для оскарження такої невиплати у зв’язку з відсутністю українських судів на окупованій території (порушення ч. 1 ст. 6 Конвенції) та на відсутність ефективних механізмів захисту їх порушеного права (порушення ст. 13 Конвенції). Заявники також стверджували, що їх було дискриміновано порівняно з іншими пенсіонерами, які проживали на підконтрольній Україні території (порушення ст. 14 Конвенції).

Європейський суд не знайшов порушень Конвенції у ще одній групі справ, що стосувалися Скнилівської трагедії

22.09.2017
21 вересня 2017 року Європейський суд з прав людини визнав неприйнятними заяви «Храмкови та інші проти України» та «Макарови та інші проти України», що піднімали питання можливості визнання держави винною у порушенні статті 2 Конвенції (право на життя) та статті 6 (право на справедливий суд), а також ще низку статей Конвенції. Заявники скаржились на те, що саме держава не передбачила можливої аварійної ситуації 22 липня 2001 року під час авіашоу у «Скнилові», хоча мала таку можливість та обов’язок. А після трагедії розслідування, на думку заявників, відбувалося занадто повільно та неефективно. До того ж, заявники піддавали сумніву те, що система військових судів сама по собі була достатньою мірою самостійною та неупередженою. Заявники також заявляли про порушення  статей  3 та 14 Конвенції та статті 1 Протоколу № 1. Вони також посилалися на те, що органи державної влади відмовлялися укладати з ними мирну угоду; що компенсація, надана їм, була розрахована довільно і була набагато нижча, ніж та, яку сплачує Україна за смерть громадян Росії та Ізраїлю в результаті  авіакатастрофи  4 жовтня 2001 року відповідно до договору дружнього врегулювання, укладеного між урядами Росії, України та Ізраїлю.