MENU

Будинок, що затулив собою мікрорайон: мешканці кілька місяців чекають комплексного обстеження конструкції

Цей будинок на околиці Харкова в березні палав кілька днів поспіль. Зараз в одних квартирах живуть люди, в інших – розсипаються навіть несучі стіни. Десятки власників пошкоджених квартир звернулися по допомогу до юристів ХПГ.

Новини

Сила слова: в’язня з четвертою стадією раку вивезли до лікарні

08.08.2022
А ще – нарешті зібрали лікарську комісію та подали до суду необхідні документи для дострокового звільнення за станом здоров"я.

Заява Amnesty International – позиція ініціативи «Трибунал для Путіна»

07.08.2022
Позиція ініціативи правозахисних організацій «Трибунал для Путіна» (T4P) щодо заяви Міжнародної Амністії (МА) про порушення міжнародного гуманітарного права Збройними силами України.

Моніторинговий візит до ДУ «Вінницька установа виконання покарань (№1)»

05.08.2022
Медична допомога ув’язненим надається не в повному обсязі. У частині палат інфекційного ізолятору відсутня можливість самостійно відкрити вікно для провітрювання приміщення, зламані віконні рами, а санвузли потребують ремонту.

Моніторинговий візит до ДУ «Ладижинська виправна колонія (№39)»

04.08.2022
Штатним розписом медчастини не передбачено посади лікаря-психіатра, а в стаціонарі відсутній ізолятор для осіб з розладами психіки для засуджених, які становлять небезпеку для оточення.

Вовчанський агрегатний завод: російська катівня за чеченськими лекалами

04.08.2022
На підприємстві, яке колись давало роботу трьом тисячам співробітників, зараз, як кажуть деякі місцеві, вороже «гніздо»: місце, де зникають люди, а ті, що повертаються, не воліють розповідати бодай щось. 

«Лежав, промовляючи назви українських міст» – дайджест російських протестів

03.08.2022
З початку березня російська поліція склали на росіян понад 3000 протоколів за статтею про дискредитацію армії – у середньому 35 протоколів кожного дня.

У Донецькій області розпочалася обов’язкова евакуація

02.08.2022
Через обстріли опалення взимку на Донеччині не буде.

Пекельна байдужість, або смертельний вирок

28.07.2022
У Коростенській виправній колонії №71 відбуває покарання в"язень з четвертою стадією раку. 5 липня Коростенський міськрайонний суд Житомирської області відмовив йому в клопотанні про звільнення за станом здоров"я: немає висновку лікарської комісії. Діагнозу онколога для судді недостатньо.

Дві з половиною тисячі кілометрів пішки проти війни – дайджест російських протестів

27.07.2022
Дівчина з Пермського краю планує пішки дійти до Мінська, щоб дорогою говорити з росіянами та білорусами про війну в Україні та збирати гроші на допомогу політв"язням.

У рф 92 українським військовим висунули обвинувачення, що базується на дезінформації, – Amnesty International

26.07.2022
У рф відкрито 1 300 кримінальних проваджень проти 400 громадян України, більше половини з них – «злочини проти миру і безпеки людства»: російська судова машина працює на дезінформації. 

Аналітика

«Була людина і раз – розриває людину» – маріупольська випускниця, що пройшла крізь пекло

Вона мала закінчувати 11 клас, складати іспити, танцювати на випускному. А потрапила в пекло. Сімнадцятирічна мешканка Маріуполя розповідає, як із родиною опинилась у блокаді, а потім пройшла крізь жахіття фільтраційного табору.

«… Ніч, мороз -22, сніг, а нас поставили на коліна, і всіх дуже сильно побили…»

Сповідь капелана, який поїхав з гуманітарною місією на острів Зміїний і опинився в полоні.

«На багатоповерхівку з людьми скинули авіабомбу»

Жителька села Горенка розповіла про жахіття війни та ставлення до росіян.

150 днів повномасштабної війни: Харківська область

Пропонуємо до вашої уваги узагальнення подій, які були задокументовані Харківською правозахисною групою у Харкові та Харківській області протягом перших 150 днів повномасштабної російсько-української війни.

Практика застосування статті 391 Кримінального кодексу України доводить, що ця стаття має бути скасована

Стаття 391 КК України не відповідає основним демократичним кримінально-правовим засадам та принципам і використовується у більшості випадків як інструмент тиску та розправи з непокірними засудженими.

Жити в окупації 4 місяці, піднімати український прапор на площі. Дві історії з Вовчанська

Маленьке місто на північному сході Харківщини в окупації з 24 лютого. Двоє наших співрозмовників розповідають про життя без світла та зв’язку, а також про терор, який здійснюють росіяни та посіпаки.

‘Коли я отримаю гроші?’ Що не так із обіцянками компенсацій від ЄСПЛ за воєнні злочини

Місяць тому медіа почали рясніти повідомленнями про отримання ‘від 5 до 35 тисяч євро’ компенсації за рішенням Євросуду. Розбираємося, що в цій історії правда, та пояснюємо, чому шанси на компенсацію можуть бути майже нульовими.

«Росіяни катували хлопця з Червоного Хреста…»

Психолог Ольга Симонова з Димеру протягом окупації працювала у місцевій лікарні. Люди з вогнепальними пораненнями лежали навіть у коридорах, а ліки та бинти доводилося шукати по всіх усюдах. Ольга каже, це диво, що її не кинули у підвал.

«Робили інформаційні листівки та розвозили по бомбосховищах» – маріупольський журналіст Максим Грабовський

Максим Грабовський до повномасштабної війни працював на Маріупольському телебаченні. Коли почалися обстріли, продовжував з колегами інформувати містян. Доки був зв"язок, через соціальні мережі. А потім – за допомогою паперових листівок, які розкладали в пакунки з їжею і розвозили по бомбосховищах.

На заводі у Вовчанську росіяни ‘катували струмом навіть батюшку’, — заступник директора заводу

Ми поговорили із заступником директора агрегатного заводу, який раніше називали "концтабором" росіян.