MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Новини

Безоплатна правнича допомога ув’язненим — до Верховної Ради подано законопроєкт

11.10.2024
За законом кожен український громадянин має право на професійну правничу допомогу. Але вона не завжди доступна для тих, хто перебуває за ґратами. Обговорили ситуацію з експертами.

Правда ціною життя

11.10.2024
У російському полоні померла Вікторія Рощина, журналістка, яка безвісти зникла під час поїздки на ТОТ у серпні 2023. Як зауважив президент Радіо Свобода Стівен Капус, це незаконне ув’язнення і трагічна смерть “підкреслюють високу ціну, яку платять журналісти за повідомлення правди про війну Росії проти України”.

Від отруєння загинули троє українських військових — у Гаазі розповіли про широке використання Росією хімічної зброї

10.10.2024
За півтора року зафіксовано 4 228 випадків застосування військовими РФ боєприпасів з небезпечними хімічними речовинами, зокрема хлорпікрину, заявив Постійний представник України при Організації із заборони хімічної зброї. Відомо про три летальні випадки.

‘Зізнання’ під катуванням: окупанти засудили мешканку Маріуполя до 8 років колонії

08.10.2024
Ірину Навальну звинуватили в тому, що вона нібито хотіла підірвати дільницю під час псевдореферендуму у вересні 2022 року. Про цей, та інші вироки, які російські суди виносять українським цивільним, читайте в матеріалі ХПГ.

29 учасникам окупаційного ‘відділу’ російського МВС на лівобережжі Херсонщини повідомили про підозри

08.10.2024
Як наголошують у Службі безпеки України, “окупаційний орган виконує завдання Кремля щодо проведення масових репресій проти цивільного населення регіону”.

Звіт за результатами моніторингового візиту до Вінницької установи виконання покарань №1

08.10.2024
Вже вдруге наші монітори відвідують Вінницьку установу виконання покарань №1. З моменту попереднього візиту відремонтовані деякі приміщення, але й досі залишається багато проблем. Погане освітлення, нестача житлової площі, відсутність права на приватність та інші порушення у нашому звіті.

‘Ваш вирок мені байдужий!’ Дайджест російських протестів

07.10.2024
“Сучасна Росія — це жертва негативного відбору... А Путін — буде страчений!” — останнє слово засудженого до 10 років неволі активіста з Тверської області.

Влітку на Вовчанському агрегатному заводі росіяни стратили чотирьох українських полонених

06.10.2024
Підрозділи ГУР звільнили завод два тижні тому. У 2022 році окупанти тут влаштували справжній концтабір.

Медогляди військовозобов’язаних перестануть бути медичною таємницею?

04.10.2024
До Закону “Основи законодавства України про охорону здоров’я” незабаром можуть внести зміни, які позбавлять статусу медичної таємниці результати медичних оглядів призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Розбираємося з юристом, якими можуть бути наслідки такого рішення.

‘Асамблея приголомшена’ — резолюція ПАРЄ про українців у російській неволі

04.10.2024
Асамблея закликає посилити тиск на РФ, щоб забезпечити звільнення з полону в’язнів війни та цивільних бранців. Також ПАРЄ вимагає, щоб Червоний Хрест змінив підходи до своєї роботи.

Публікації

Конференція ОБСЄ: Росія не має уникнути відповідальності за злочини, вчинені в Україні

11.10.2024
Викрадені й зниклі цивільні, вбиті священники, розграбовані та знищені церкви — правники ХПГ на цьогорічній Варшавській конференції ОБСЄ з людського виміру розповіли про скоєні окупантами численні порушення міжнародного гуманітарного права.

Торецьк: евакуація під автоматними чергами та руйнування міста без військової мети

04.10.2024
Як повідомив Генштаб, лише за останню добу ворог 9 разів намагався просунутися в напрямку Торецька. При цьому в місті залишається півтори тисячі цивільних. Журналіст Сергій Окунєв відвідав Торецьк влітку, коли російський наступ тільки почався.

Боротьбу за право знати не можна зупиняти навіть під час війни — Євген Захаров

28.09.2024
Засекречені воєнні втрати і півтора мільйона прихованих судових рішень — в день загального доступу до інформації говоримо про те, наскільки важливим є право знати.

Десять років колонії суворого режиму у ДНР за проукраїнську позицію

27.09.2024
Валерій Матюшенко повернувся додому 29 червня 2024 року разом із дев’ятьма іншими цивільними бранцями, яких російська влада незаконно засудила, утримувала в місцях позбавлення волі, катувала.

Трудове рабство: на яких умовах працюють засуджені?

24.09.2024
Хоча залучення ув’язнених до робіт часто обґрунтовується необхідністю їхньої ресоціалізації та виправлення, однак умови, в яких вони працюють, часто несправедливі.

Складність роботи в зоні конфлікту та механізми пошуку справедливості для жертв і тих, хто пережив насильство

18.09.2024
Про те, яку роль обрала для себе в боротьбі з ворогом Харківська правозахисна група, а також про терор, який Росія влаштувала на окупованих територіях, розповів директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров на конференції партнерів Центру “Dignity” 17 вересня.

На шляху до імплементації Римського статуту

16.09.2024
21 серпня Верховна Рада ухвалила Закон про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду, Президент підписав його за три дні, на день незалежності. Але цього мало. Положення статуту треба ще імплементувати — “вбудувати” в національне законодавство.

Методологія звернення до Робочої групи ООН з насильницьких зникнень

11.09.2024
Від початку повномасштабного вторгнення юристи ХПГ надіслали 460 заяв до Робочої групи з питань насильницьких зникнень. Пояснюємо, чому варто це робити і як саме працює Робоча група.

Методологія звернення до Комітету ООН з прав людини

09.09.2024
Юристи ХПГ вже понад два роки представляють інтереси українців, постраждалих від російської агресії, не лише у національних судах, але, серед іншого, і в Комітеті з прав людини ООН. Ми ділимося своїм досвідом і пропонуємо до уваги колег методологію звернення до цієї міжнародної організації.

Дмитро Вовк: Що чекає на Україну після закону про заборону УПЦ?

09.09.2024
За кілька днів набере чинності закон про заборону релігійних організацій, які мають центр впливу у РФ. Які наслідки матиме посилення втручання держави у релігійні справи? Як на заборону Української православної церкви відреагує Європейський суд з прав людини? Ми поговорили з експертом.

Загроза земному розуму: метапідхід

04.09.2024
Коли кремлівський фюрер, блефуючи ядерною брязкалкою і залякуючи світ атомним апокаліпсисом Третьої світової, намагається примусити світ змиритися з порушенням всіх міжнародних правових та морально-етичних норм, прийшов час людині усвідомити свою відповідальність перед Всесвітом за збереження унікальності земного розуму.

Повернувся з полону й був побитий ТЦК на вулиці

01.09.2024
Олег звільнився з військової служби наприкінці липня. Вже за пару тижнів його перестріли представники територіального центру комплектування. Перевірка документів закінчилася для колишнього полоненого синцями і забоями.