MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Зруйнована Кам’янка з повітря

Кам’янка — село на Харківщині, що розташоване за 10 км від Ізюма. Уже з перших днів повномасштабної війни воно опинилося в зоні запеклих боїв.

Новини

За час російської окупації у Криму були зафіксовані 24 випадки переслідування дітей

02.06.2023
Такі дані озвучили в Кримськотатарському ресурсному центрі. Там також відмітили, що реальна кількість дітей, які зазнали переслідувань окупаційної влади, може бути значно більшою.

Паспортизація по-російськи: під загрозою втрати майна і депортації

02.06.2023
У Ялті окупанти забирають квартири у кримчан з українським паспортом, повідомляє Генштаб. ХПГ розповідає, яких іще утисків зазнають на окупованих територіях наші співгромадяни, що не погодилися міняти свої документи на ворожі.

В Росії засудили чотирьох кримськотатарських активістів: разом вони отримали 53 роки ув’язнення

01.06.2023
“Вочевидь, такою є ціна Криму, в якому ми живемо та відроджуємо власну культуру та цінності, взяті з нашої релігії, і комусь це, явно, не до душі”, — наголосив засуджений РФ Джеббар Бекіров в останньому слові.

‘Про гендерну (не)рівність просто’: безкоштовний курс Олександри Романцової

01.06.2023
3-го червня у Києві Центр громадянських свобод пояснить дуже простою мовою, що таке “ґендер” і до чого він у правах і свободах людини.

Російські військові мінують кримський завод ‘Титан’

31.05.2023
Таким чином вони, мабуть, намагаються зупинити український контрнаступ або звинуватити ЗСУ в тероризмі. У 2018 році “Титан” уже спровокував екологічну катастрофу в регіоні.

Росіяни затримали й депортували українку, яка намагалася повернути до України свого похресника

31.05.2023
Ольга Гуруля хотіла повернути свого 17-річного похресника з тимчасово окупованого Генічеська до України. Вдома на дитину чекали бабуся та старший брат.

Звіт за результатами моніторингового візиту до Шепетівської виправної колонії №98 та Багатопрофільної лікарні №98 ЦОЗ ДКВС України

30.05.2023
Виявлені порушення прав людини, зокрема, в роботі лікарської консультативної комісії.

Проти кримчанина Олега Приходька в Росії фабрикують нову справу

30.05.2023
Засуджений на п’ять років політв’язень залишився без адвоката. У родини Приходька немає коштів, щоб найняти нового захисника.

ВР ухвалила законопроєкт про зменшення призовного віку з 27 до 25 років

30.05.2023
Тепер законопроєкт чекає на підпис Президента України. Детальніше про Проєкт Закону № 9281 — у статті Харківської правозахисної групи.

Верховний Суд звільнив чоловіка, який відмовився від військової служби через релігійні переконання

29.05.2023
Верховний Суд України скасував обвинувальний вирок 46-річному Віталію Алексеєнку, засудженому до одного року позбавлення волі. Справу вірянина відправили на новий розгляд.

Публікації

Важливість наших цінностей

02.06.2023
Цінності відіграють важливу роль, тому що допомагають нам організувати своє життя. Знаючи їх (або хоча б деякі з них), ви починаєте рухатися у правильному напрямку.

‘У камері на шістьох нас було 53’. Капелан розповідає про 268 днів полону

30.05.2023
Ігоря Корсуна утримували у різних місцях окупованої Донеччини: Мангуш, Горлівка, Донецьк, Оленівка. Його історія — про те, як люди виживали в нестерпних умовах, піддавалися нелюдським тортурам, але підтримували одне одного та вірили.

‘Спалили будинок на очах у сусідки’

30.05.2023
Крок за кроком пенсіонерка з Великої Димерки — Анюта Миронець відновлює усе, що понівечили росіяни. Позичає гроші, щоб полагодити будинок, наводить лад у дворі. Поки вона була в евакуації, російські солдати жили в неї, а сусідку вигнали та спалили її хату.

Стрес, благополуччя та щастя

30.05.2023
Стрес (від англ. stress “навантаження, напруга; стан підвищеної напруги”) — це сукупність адаптаційних реакцій організму на вплив різних несприятливих факторів-стресорів (зовнішніх або внутрішніх), що порушує його рівновагу (гомеостаз).

Росіяни гатили по льохах, де ховалися люди

29.05.2023
Катерина Рахматуліна не евакуювалася з Великої Димерки, бо практично не може ходити. Разом зі старшим онуком вони ховалися у льоху, а будинок над ними підстрибував від постійних обстрілів. Її сусіда розстріляли через те, що він відмовився віддати росіянам кросівки. Пані Катерина каже, що дивом не загинула сама.

Звільнення з військової служби у воєнний час — місія неможлива?

28.05.2023
Поранені воїни, що стали обмежено придатним до військової служби, колишні полонені, добровольці з інвалідністю, помилково мобілізовані — сьогодні за законом ці люди не можуть звільнитися з лав ЗСУ. Розповідаємо про законодавчі ініціативи, що чекають розгляду у ВР.

‘Мама померла, не витримавши цього жаху’

27.05.2023
Сергій Парфулюк — житель села Мощун на Київщині. Його будинок було зруйновано вщент в результаті артобстрілу, а мама Сергія померла в евакуації, не витримавши страждань, які принесла війна.

Відчіпляємось з гачка безнадійності

27.05.2023
Як і внутрішній критик, який нещадно судить про нас самих, негативне мислення жорстко засуджує інших людей та ситуації. Негативні думки змушують нас зосередитись виключно на темному боці життя.

Забрали окуляри та Коран і заборонили спілкуватися кримськотатарською мовою

26.05.2023
Під час переведення з сімферопольського СІЗО у Халіла Мамбетова зникли особисті речі, а під час побачення з дружиною їм наказали розмовляти виключно російською. Про стан 67-річного політв’язня, передісторію, що почалася з обшуків 24-го січня, та злочини в РФ в окупованому Криму — в статті ХПГ.

Вікторія Івлєва: ‘Я б ніколи не стала захищати Росію’

26.05.2023
Журналістка і фотографеса Вікторія Івлєва називає себе “поганою росіянкою” і мріє побачити президента своєї країни перед судом.

‘Підійняв автомат і почав по мені стріляти’

23.05.2023
Михайло Теплюк з Богданівки повертався від сусіда, коли росіянин, який сидів на танку, почав стріляти в нього. Перші дві кулі пробили коліно, а третя зірвала кепку та стесала скроню. Пізніше росіяни приходили в його будинок шукати зброю та огляд для снайпера, для цього дивилися другий поверх.

Один крок — одна хвилина

22.05.2023
“З понеділка почну нове життя, ходитиму в тренажерний зал, вивчатиму іспанську, стану пунктуальним…”. Існує японська методика “кайдзен”, в яку закладено принцип “однієї хвилини”.