MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Європа голосує за систему шпигунства.

03.06.1999   
Медлейн Ейсі
Європейські провайдери Інтернету на цьому тижні висловили своє обурення: Європарламент проголосував за проект, що зобов’язує провайдерів і телефонні компанії надавати правоохоронним органам повномасштабний доступ до Інтернет у реальному масштабі часу.
Опубліковано в електронному часописі TechWeb
http:// techweb. com/wire/story/TWB19990520S0022
20 травня 1999 р.

Плани Європейського Союзу примусити провайдерів Інтернету та інших постачальників телекомунікацій відкрити правоохоронним органам доступ до інформації клієнтів є невиправданими і нереальними. До такого висновку дійшли британські парламентарі на своїй недавній сесії.

Комітет торгівлі й промисловості Палати общин, що виступив у середу зі звітом проти урядового законопроекту про електронну торгівлю, розглянув також і резолюцію ЄС, відому як ENFOPOL.

У інтерв’ю, даному у вівторок, голова Комітету лейборист Мартін О’Нейл (Martin O’Neill) заявив, що у зв’язку з ENFOPOL Комітет побоюється появи нереалістичних вимог до провайдерів і погіршення си-туації в галузі прав людини.

"Ми думаємо, що аргументи правозахисників перевершують аргументи спецслужб, - сказав парламентар. - Якби вони [спецслужби] чітко сказали, яких результатів вони хочуть досягти, люди, можливо, погодилися б із ними. Інакше все це схоже на стрибки в темноті"

На думку захисників громадянських прав і провайдерів Інтернету, одного посилання на необхідність боротьби зі злочинністю недостатньо для того, щоб спецслужби одержали у своє розпорядження цілодобовий доступ до всіх текстових електронних повідомлень у реальному часі.

Основний головний біль провайдерів Інтернету та інших операторів зв’язку - ціна, що їм доведеться сплачувати за реалізацію ENFOPOL.

"Плани щодо створення такого "щита" мають такий же малий зв’язок із реальністю, як і програма "зоряних війн", - сказав О’Нейл. - Ми не віримо, що вони стануть реалістичнішими в майбутньому"

Комітет також заявив, що уряд Великобританії мусить більше уваги приділяти міжнародній сутності Інтернету.

"Уряд повинен стежити за міжнародними дослідженнями з тим, щоб країна не відставала від іншої Європи," - зауважив О’Нейл. Він додав, що дуже важливо не збиватися зі шляху створення в Британії найкращих умов для електронної торгівлі. У звіті Комітету міститься заклик визначити статус європейських резолюцій для країни.

"ЄС прийняв резолюцію у 1995 році, а в 1998 з’явився ENFOPOL. Але принципи резолюції 1995 року не були використані в нашому законодавстві. Отут ще багато протиріч"

Раніше в цьому ж місяці члени Європарламенту проголосували за резолюцію по ENFO-POL.

"Ми думаємо, що уряд мусить розставити всі точки над "i" і сказати, які зобов’язання несуть провай-дери Інтернету", - сказав О’Нейл.

У середу Комітет покритикував пасивну позицію уряду у справі перегляду Закону про перехоплення комунікацій (деякі називають цей закон більш діючим засобом встановлення контролю за Інтернетом і криптографією, ніж непопулярні пропозиції законопроекту про електронну торгівлю або резолюції ENFOPOL).

"Ми хочемо, щоб уряд оприлюднив причини змін у практиці перехоплення повідомлень у зв’язку з законопроектом про електронну торгівлю", - сказав О’Нейл.

Уряд ніяк не прокоментував ці слова, сказавши лише, що ставиться з інтересом до звіту парламентського комітету і відповість на всі пропозиції у встановленому порядку.

 Поділитися