MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

заява Севастопольської правозахисної групи

27.12.1999   

Нагорода  кубинському диктатору

(заява Севастопольської правозахисної групи)

Президентові України

П. Леоніду Кучмі

Міністрові закордонних справ України

П. Борису Тарасюку

Високоповажний пане президенте, шановний пане міністре!

Звернутися до вас нас змусило повідомлення, розповсюджене вчора засобами інформації про те, що кубинському лідерові Фіделю Кастро було присвоєно державну нагороду України — орден Ярослава Мудрого 1 ступеню.

Не маючи жодних заперечень щодо офіційних мотивів цього кроку українського керівництва та відзначаючи велику допомогу, надану Україні Республікою Куба в прийнятті на оздоровлення дітей, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, тим не менш вважаємо це рішення помилковим, таким, що наносить шкоду міжнародному авторитетові України і може бути витлумачено як підтримка режиму Кастро. На наш погляд допустимою формою висловлення вдячності могли бути певні заходи економічного, гуманітарного, іншого характеру, проте, аж ніяк не присвоєння державної нагороди керівникові держави.

Ви не можете не знати про ті жахливі порушення прав людини, що систематично відбуваються на Кубі. Диктаторський режим Кастро за роки свого правління перетворив Кубу на острів в’язниць. Політичні репресії, переслідування інакомислячих, нескінченний потік біженців — все це реалії сьогоднішньої Республіки Куба. Також змушені констатувати, що Президент України продовжує порочну радянську практику широкої роздачі державних відзнак, нагород, звань... Такими діями фактично дискредитовано значення українських державних нагород. Вважаємо, що жодна людина, для якої принципи демократії та прав людини не є порожніми словами, не може носити одну і ту ж нагороду разом з кубинським диктатором Фіделем Кастро.

Виходячи з принципу обмеженого суверенітету держави та наголошуючи на тому, що порушення прав людини не є внутрішньою справою однієї держави, Севастопольська правозахисна група засуджує рішення керівництва України про нагородження Фіделя Кастро державним орденом України.

З почуттям стурбованості,

Роман Романов

Виконавчий директор Севастопольської правозахисної групи

 Поділитися