MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Формуємо майбутнє

28.12.1999   
Наш інформ.
Правова свідомість формується не тільки прос-вітою та практичною діяльністю, але й живими прикладами правозахисної діяльності в недалекому минулому, за тоталітарного режиму.
Далебі, Україна має чим похвалитися перед світом: шістдесятники, Українська Гельсінська Група — це приклади принципового й героїчного протистояння тоталітарному режимові.
Знаючи, що молодь схильна довіряти особистостям цілеспрямованим і незаплямованим, маємо використовувати цей наш моральний капітал.
Упродовж двох днів — 27 і 28 квітня — член Хар-ківської правозахисної групи і — на громадських засадах — заступник голови Республіканської Християнської партії Василь Овсієнко (студентом він виготовляв і розповсюджував літературу самвидаву, був членом Української Гельсінської Групи і, відповідно, політ-в’язнем з 14-річним «стажем») провів вісім зустрічей зі студентами Херсонського університету, ліцеїстами, старшокласниками в школах і бібліотеках, з учителями-філологами на курсах підвищення кваліфікації, а також виступив на радіо й телебаченні, зустрівся з інтелі-генцією міста. Теми його бесід — рух шістдесятників, правозахисний гельсінський рух в Україні. Особливий інтерес молоді викликає постать Василя Стуса — поета і правозахисника, якого Овсієнко знав у мордовських та уральських концтаборах.
Таких бесід у середовищі молоді Овсієнко провів за останні роки не менше двохсот по всій Україні — і всюди вони користуються успіхом.
Зустрічі в Херсоні організував Микола Олен-ківський — археолог, в.о. голови Херсонської організації Конґресу української інтелігенції.
 Поділитися